Правила

Големи количества ефирист се използват за незнайни цели и изведнъж всички академии, ордени и гилдии гледат Краелд. Да, нещо странно става в Краелд. Но какво?
Post Reply
Light_Lord
Defender of Honor

Правила

Post by Light_Lord »

Ето малко правила. Бихме желали да се спазват и да се отнасяте сериозно, защото все пак за това са правилата.

1. Ред на писане
Ще бъде зададен такъв. Разбърквания няма да се толерират. Зададеният ред ще се спазва до края.

2. Време на писане
Знам, че много от нас имат работа, задължения, домашни, учители, гаджета и други простотии, но ще помоля за максимална отговорносто то страна на играчите и, разбира се, и от моя страна. Който се е записал, би трябвало да разполага с нужното време. Все пак няма да остаряваме пред това приключение. : )

3. Начин на писане
Всичко е както обикновено. Гледате само своя герой, а чуждите панички не ви засягат. Когато правите по-сериозни ... хм маневри изпозвайте думичките "опитвам се" или "ако", за да ми дадете избор да помисля дали да ви дам или не. : )

Ако има нещо друго. - Ще допълвам. Или допълваме :)

А Тъмния допълни:

Dark_Lord (01:20 PM) :
Аз и Светлия не сме кой знае колко вещи в ролевите игри, особено ако бъдем сравнени с някои от вас, нито пък имаме правото да ви учим как да играете форумно. И все пак ще ви помолим, докато играете нашето приключение да се възползвате от следните шрифтове и модули, за да направите играта по-лесна за четене и разбиране.

Мисли - текст - Наклонения текст се използва за мислите на вашия герой. По този начин ще бъде ясно, че героят ви не изрича думите, а ги пази за самия себе си. Освен това, имайки в предвид тези мисли, ние и останалите играчи ще знаем как по-точно би реагирал вашия герой в определена ситуация.
Пример : По дяволите, този търговец ми съдира кожата.. Ех, само да имах нещо тежко и тъпо под ръка..

Действия - <Умение - ниво на действие> Когато се опитвате да направите нещо е хубаво да уточнявате кое умение използвате и колко точки сте го разпределили. Така на разказвачите няма да им се налага да проверяват в персонажните листи на героите ви.
Пример : Внимателно стъпвам по пода и с върха на пръстите си опипвам стените, проверявайки за капани. <Капани 31>
Dark_Lord (01:20 PM) :
МОДУЛ "Ако - ще/но ще" " *ако ...... ще ..../но..... ще* Понякога може да уточните какво би направил вашия герой ако нещо не/се случи. По този начин няма да се налага на разказвачът да губи време в питане на съответния въпрос. Действия от този модул стават автоматично.
Пример : *Ако вратата се отвори ще вляза вътре*
Пример : *Ако вратата се отвори ще вляза вътре, но ако не се отвори, ще опитам да я отключа отново.*

МОДУЛ "Запитване" <ГМ>текст</ГМ> Ако искате да направите нещо, но желаете евентуалния отговор да не бъде споделян с останалите играчи. В такъв случай, ще получите отговора по ЛС от дадения Разказвач.
Пример : <ГМ>Приближавам се до стената и се опитвам да разчета древните руни.</ГМ>

МОДУЛ "Извън Играта" <ИИ>текст</ИИ> Кратки коментари, които по принцип можете да направете и в специализираната ИИ тема. Желателно е да са къси и ясни.
Пример : <ИИ>Кирчо, браво. Аз не бих се сетил да го атакувам в очите.</ИИ>
Light_Lord (01:22 PM) :
Няма лошо, ама ние сме по-добри в ролплея ... : )
Dark_Lord (01:23 PM) :
хихих
" Както и преди - отново се оказах прав "
Много бързо ще те смаже ехото на гневния ми вик, че знаеш ще ти разкажа,
за моя смъртоносен трик. А ако ти побегнеш сетне,
можейки и в дън земя да се завреш, ехото пак ще ти нашепне, че от моя ятаган накрая ще умреш.
Пътеките на светлината - Light's Champion In The Stronghold of Darkness
Dark_Lord
Член на Ащеор

Post by Dark_Lord »

От следващия мой пост в играта ще действам по следното правило :
- След като поне 3 от 4 играча пишат в същия ден, в който съм пуснал поста, ще изчакам втори евентуално да изчакам четвъртия. В случай, че четвъртия не се появи, ще пиша в началото на третия ден. От там правилата са същите, но ако този път същия играч не пише ще го разиграя като НИГ, опитвайки се да играя така, че да не нарушавам описания за него характер.
Направете си Neopet!
Посетете моя блог!
Герои : Шино ; Гак ; Итеон ; РиелмоДел
Squall : Аз вече не съм глупавато добрия Елмозини или Елмозко, а съм по-гаден :)
Post Reply