[Светът на мрака] Шепотът на вятъра

Архив герои от приключилите кратки линии.
Volokin
Искам!!!

[Светът на мрака] Шепотът на вятъра

Post by Volokin »

Breed: Lupus
Auspice: Philodox
Tribe: Silent Strider

Arttibutes
Physical:
Strenth: 2
Dexterety: 2
Stamina: 4 (Tireless)

Social:
Charisma: 3
Manipulation: 1
Appearance: 2

Mental:
Perceptions: 3
Intelligence: 3
Wits: 4 (Cunning)

Abilities:
Talents:
Alertness: 3
Braw: 2
Dodge: 2
Empathy: 3
Intimidation: 3
Primal- urge: 3

Skills:
Leadership: 3
Stealth: 3
Survival: 3
Performance: 2

Knowledges:
Enigmas: 3
Rituals: 2

Backgrounds:
Fetishes: 4 (Harmony Flute; Fang Dagger)
Rites: 2 (Rite of Cleansing; Rite of Contrition)

Gifts: Sense prеy; Truth of Gaia; Speed of thought

Renown:
Wisdom: 3
Rank: Cliath

Rage: 5
Gnosis: 5
Willpower: 5

Външен вид:
Във вълчата си форма Шепотът има къса, гъста, лъскава, катранено черна козина. Тялото му е на вид жилаво и издържливо. Муцуната му е издължена и все пак масивна, което заедно със щръкналите му уши му придават вида на бог Анубис. Като човек Шепотът е висок и доста жилав с дълги кокалести пръсти. Кожата му е млечно бяла, косата катранено черна. Лицето му е леко обрасло с рехава брада. В човешката си форма излъчва животински чар. В човешкият си облик не предявява никакви претенции към дрехите и ако не беше наясно, че човеците не приемат голотата така нормално както животните, то той едва ли изобщо щеше да се занимава с дрехи.

Нрав и малко история:
Шепотът е роден на Изток, чак в далечната Африка. Претърпява първата си трансформация когато се опитва да измести водача на глутницата си, това се случва когато е на 3 години. От начало нещата потръгват съмнително добре - глутницата се снабдява с могъщ водач, а на всичкото отгоре и доста отговорен. Тази идилия трае кратко, само седмица след победата и трансформацията си бива открит от други върколаци от племето и напуска старата си глутница, за да се учи на пътищата на Гая.
Както всеки бродник така и Шепотът непрекъснато пътува. По време на странстванията си има възможност да изучи обстойно човеците. Това обаче не води до по-ясно разбиране на рода им. За него човешкият род е нещо ужасно объркващо, тъй като е неспособен да разбере и половината от идеите и концепциите, по които се водят. Все пак се старае да е около хора колкото се може повече с надеждата да ги разбере. В общи линии - той е доста благ вълк и обикновено се разбира добре в двукраките, стига те самите да не престъпят границите на благоприличието - да посегнат към храната му и т.н. Шепотът е един от Лупосите които сравнително често се превръщат в човек. В повечето случаи е за да изпълни ритуала на пречистване, който му е станал доста познат предвид факта, че обикаля градовете, които са си доста замърсени с Уирм.
http://gallery.shadownessence.com/details.php?image_id=1086&s=a42c782ad6b570393ed35c9c982eb621
Last edited by Volokin on Fri Dec 23, 2005 9:58 am, edited 3 times in total.
Gorthaur

Post by Gorthaur »

Ок, нямам оплаквания :-)
Cruelty has a human heart
and every man does play his part.
Terror of the men we kill,
the human heart is hungry still...
http://www.headoff.info
Haos

Post by Haos »

Имаш още 5 свободни точки :wink:
Правописните грешки са оправени :wink:
Всичко друго си е наред :")
Ако искаш да имаш всичко, първо трябва да признаеш, че нямаш нищо. Хаос
Volokin
Искам!!!

Post by Volokin »

Haos sure за 5-те точки?
Haos

Post by Haos »

Ми доколкото видях си дал 6 за Abilities, 1 за Backgrounds, 2 за Rage и 1 за Willpower. Общо - 10, остават още 5 :")

М/у другото, как се представя пред хората?
Volokin
Искам!!!

Post by Volokin »

Почти във всички случей като голямо черно миловидно куче, до колкото прилича на такова. Изключение са случейте когато човешката форма е от полза за нещо- измъкване на информация, или пък да се вмъкне някъде където ще му е по- лесно като човек. Във всички останали случей като вълк, пък и е по- лесно да си намери храна :-D
Gorthaur

Post by Gorthaur »

Хаос май питаше за човешко име? :-)
Volokin
Искам!!!

Post by Volokin »

ААА, пардон. Арон Тей
ето как изглежда в полуформата (май Хиспо се казваше)
http://www.movie-gazette.com/cinereviews/754
Haos

Post by Haos »

Кринос се казжа и на линка има статия, а не картинка :wink:
Лично мен единствените върколаци от филм, които ми харесаха на в. вид бяха от Dog soldiers :")
Aisam
A Sleeping Dragon

Post by Aisam »

Така първо извинявай че чак сега ти давам рецензия на героя, но по добре късно отколкото никога.

Оставяйки разните му статистики настрана героят има доста интересна концепция, но ми се набива на очи нещо доста, хъм, нелогично, че да не кажа невъзможно - месторождението на Шепота. В Африка вълци няма! Ерго - върколаци няма! Особенно Лупус такива. Африка, както и Южна Америка, са два континента където са се поселили другите видове шейпшифтъри.

Иначе бих казал Шепота има доста интересно мнение за Вселенския дракон. Мисля че е първия върколак който гледа на него просто като замърсяване.

P.S. Анубис е с чакалска глава и никой вълк не би могъл да заприлича на него, прост различна структура на муцуната, обаче това си е чисто педантична дреббнавост от моя страна.
Dyo ma kiserai al'Shaidar-shar e Manshima'dor!
Haos

Post by Haos »

Теоретично, в Африка има върколаци. Доста от Кокалоглозгачите са се заселили по градовете в Северна Африка, а Тихите странници произхождат от Египет, което пак е в Африка. За тях специално, които почти постоянно пътуват, мястото на раждане е толкова важно, колкото броят на космите на опашката им.
Aisam
A Sleeping Dragon

Post by Aisam »

Върколаци порода Хомид или Метис е възможно, но Лупуси, просто няама къде да живеят, защото никъде в Африка няма вълци.
Dyo ma kiserai al'Shaidar-shar e Manshima'dor!
Haos

Post by Haos »

В околностите на градовете ми се вижда като възможност. Няма ограничение при пътниците за порода - т.е. Белите вълци са приели, че могат да са и от вълчи произход. Играем в СнМ, не в реалния свят. Нищо чудно вълците да са мигрирали от Месопотамия по някаква си тяхна причина.
Andras
Emeritus

Post by Andras »

Хаосе, нужно ли е да говорим лекцията за това, че всеки сетинг е 99% нашия свят и 1% допълнение, за да бъде възприемаем?
Белите вълци имат навика да приемат доста неща по недоглеждане, т.е. просто да не ги споменават, защото не ги знаят, но това не значи, че тези неща не дразнят (виж само Vampire:Dark Ages и се ужаси от имената на градовете или пък пишещите от ляво на дясно араби в източните допълнения).
И после - нужно ли е да ти напомням твърдението на Белите вълци, че СнМ е точно като нашия свят с разликата че атмосферата е по-мрачна и има свръхестествени създания?

Действително вълци в Африка няма как да си намериш
Si vis pacem para bellum
Haos

Post by Haos »

Не, не е нужно. И все пак смятам, че може да се роди лупус в Африка. Най-малкото от улични кучета. A както виждам, в описанието им е споменато че приличат на чакали във Лупус форма. Не знам дали има отделен вид изменчиви - чакали, но предлагам като вариант. Което му дава известна прилика с Анубис. Той не е споменал от какъв вид му е глутницата - вълци или чакали :angel:
Сега обаче, като се ровичках в книгата, забелелязах, че странниците не могат да имат Прадеди, които ти си отбелязал на 4. Sorry :")
Volokin
Искам!!!

Post by Volokin »

Така направо съм поласкан от спора развил се около героя ми :-D
(Айсаме (мисля, че така се произнася ника) мерси за похвала, а шепота точно така прима Ламята, Змея, Дракона, Уирма или както щеш го наречи, замърсяване което трябва да се изчисти:) )
Деиствително ако бях изръсил на изпита си по гръбна4ни животни, че в Африка има вължи доцента такава двойка щеше да ми завърти, че свитки да ми излезнат. Факт е обаче, че Тихите странници произлизат именно от Африка и по- точно Египет, т.е. това е един от моментите в които вълците са оплескали работата и ние им се чудим :P
Колкото до това с чакала няма как да стане- зачеването е силно видовоспецифичен процес, Вълк, Чакал и Куче са три напълно отделни вида (мога да се впусна в обеснения защо е така и какви са последиците, но едва ли на някой би му било интересно :oops:
Andras
Emeritus

Post by Andras »

Да - нали го говорихме, странниците могат да си Египетствуват колкото си щат, ама само хомиди и метиси.

И да - Хаос е прав за рестрикциите.
Si vis pacem para bellum
Volokin
Искам!!!

Post by Volokin »

Е тука няма да се съглася с тебе напълно!
Да за прадедите съм съгласен, да си призная в последствие го видях, ама не исках да го оправя.
Но определено не съм съгласен с това за породата! Щом не е изришно казано в книгата, че Неможе да бъде вълк, значи няма намерение да го променям, да не говорим, че разказвача вече одобри героя, което може би трябваше да прекрати тази дискусия още с мнението на Аисам!

Внесох поправките, включително разпределих 5-те останали точки на Performance i Willpower
Gorthaur

Post by Gorthaur »

Да, в реалния свят няма вълци в Египет. Но Волокин не е ограничен от системата относно порода, защото това си е недоглеждане от страна на Белите Вълци. Затова не мисля да го ограничавам и аз.
Реално естествена популация на вълци няма в Египет да, но има зоопаркове, както и нищо не пречи на някой ексцентричен богаташ да си ги отглежда в частна менажерия. Ако Волокин е съгласен, за да има повече достоверност, както останалите искате, може да си поразшири малко историята, като примерно неговия герой е роден точно в такава "частна" глутница. Представете си изумлението на собственика при първото му превръщане :-D
Навит ли си така, Иво?
Volokin
Искам!!!

Post by Volokin »

Аз нямам нищо против подобна история, Богаташа може да си е отглеждал няколко вълка- двама мъжки и примерно 3 женски, за да се запази това за глутницата :-)
Gorthaur

Post by Gorthaur »

Ми ето, решен е проблема :-)
Едитвай си историята и си готов :-D
Andras
Emeritus

Post by Andras »

Къде точно е роден твоят бе Волокине? Щото Африка нито е далечна за Испания, нито е на изток. А и бродниците се оказва, че не може да са египтяни, просто са прогонени от там.
Si vis pacem para bellum
Volokin
Искам!!!

Post by Volokin »

Пич чети написаното до сега, става ли 8)

Роден е в Египет! като домашен любимец на богаташ, къде е заченат е съвсем отделен въпрос който не намирам за нужно да обмислям.

Писах Исток и далеч спрямо Америка, предполагайки, че някъде там ще се развива действието.
Andras
Emeritus

Post by Andras »

At the final battle, Sutekh wove a mighty curse that drove them from their homeland of Egypt and scattered them to the four winds. To this day, the land of the Nile is the one land where they can find no rest.

И аз не го бях забелязал, та днес Волкос ме светна. Премести се в съседство някъде.
Last edited by Andras on Mon Dec 26, 2005 11:01 pm, edited 2 times in total.
Si vis pacem para bellum
Gorthaur

Post by Gorthaur »

Може да си либиец или пък харабин ако искаш :o :-D
Locked