All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Последни статии Кратки @ Сивостен Recent articles

Свински бут с бамя

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 14.12.2011

Enslaved - The Sleeping Gods and...

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 08.12.2011

England Medieval Festival

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 01.12.2011

SciFi Series: Grimm

(Ангел Генчев) - 28.11.2011

Band dessinee: Chasseurs de dragons

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 28.11.2011

"Синя луна" от Лоръл Хамилтън

"Зигзаг" от Хосе Карлос Сомоса

"Добрият" от Дийн Кунц

"Милениум: Взривената въздушна кула" от Стиг Ларшон

На книжния пазар. Иво Милев: "Случаите ...

На книжния пазар. Джим Марс: "Сестри ...

На книжния пазар. Томас Родригес Мартинес: ...

На книжния пазар. Курбан Саид: "Али ...

На книжния пазар: Хакан Йел - "Ресторант"

Fringe също с нов сезон

Arkan - Hilal (2008)

(Ivan G. Atanasov) - 17.02.2009

Pathology (2008)

(Angel Genchev) - 24.09.2008

Europa Universalis: Rome

(Ivan G. Atanasov) - 22.09.2008

B.B. King - One Kind Favor (2008)

(Angel Genchev) - 17.09.2008

Zavet (2007)

(T. Hristov) - 16.09.2008

Post new topic Reply to topic  [ 280 posts ]  Go to page Previous  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Next
Author Message
 Post subject: Re: Епизод 1: Змията питон
PostPosted: Mon Mar 09, 2009 10:39 am 
Emeritus

-То не е точно организация...-Отговори Серж, изсипвайки по малко от разните билки в каната и стараейки се да дозира на око.-Викаме му "кръг" и сме няколко човека, които не харесваме политическото устройство, обществения разпад, фалшивата свобода, фалшивата социална политика, която води евросъюза...
Серж направи нова по-дълга пауза, през която наду климатика да топли и свали тениската си, за да започне нова разтривка с камфоровия спирт, чийто мириз се разстла из стаята, удавяйки всички останали миризми.

-Историята на момиченцето е... особена. То вродено усеща аурите на хората и се възползват от него, като от инструмент. Преди година беше в лапите на един тип, който го ползваше, за да преценява намеренията на бизнеспартньорите си и за да търси разни неща. Не знам кое е то, но явно е било отвлечено и като свърши тая работа тук, сигурно ще отидем с другарите да спасим. Макар че като знам че и настоящата каша започна от спасяване...
Серж поклати глава и погледна към каната си. Едно "Монетата..." промърморено от Максим го върна към може би нарочно забравената тема.
-Нали знаеш ония опити, в които свързват разни елементарни частици. Вкъщи имам цял куп книги по това, от които нищо не зацепих, но практически става и с по-голями неща, като книги и монети. Монетата си има половинка, едно двойно ези и през двете може да се прокарват разни...влияния.- Последната дума Серж общо-взето каза с половин уста, след което побърза да се насочи към друга част от въпроса.-Беше важно да я пробутаме на Грозния Амби, а ти щеше да я продадеш на гаджето му и за това мина през теб. Та после, като работата се омаза, ползвахме монетата и толкова. Не ти трябва да знаеш много за това, а ако ти се струва всичко откачено - откачено е, ма е вярно!

Profile  

PostPosted: Thu Mar 12, 2009 6:21 pm 
The Chair of Indefinite Studies

Максим повдигна вежда и половина и не отговори. Вместо това продължи разходките из стаята и явно не остана доволен:
-Друг изход освен тази врата май няма. Нека се надяваме, че тази нощ няма да имаме посетители. Аз лично ще спя с приготвен револвер... и ако поставим нещо до вратата, така, че да издаде шум като се влиза...- неизчаквайки отговор се зае да търси и пробва.

Profile  

PostPosted: Fri Mar 13, 2009 1:50 am 

Мишел позяпа мъжа пред нея с известно подозрание.
-Кккакво? Защо? - успя да попита тя, потрепвайки
Мъжът и обясни, че така ще помогне за съставяне на психопортрет на мъжа и жената от таксито и тя се намръщи, след което сви рамене и кимна.
-Къде трябва да отида? - попита тя, опитвайки се да не прави физиономии, май прекаляваше покрай цялата дандания наоколо

Who says I can't be free.

Profile  

PostPosted: Fri Mar 13, 2009 10:25 pm 
Emeritus

-Става ли да не е съвсем приготвен...Не бих искал да ме застреляш, защото си сънувал кошмар.-Серж разопакова едно от лекарствата и го метна към Максим.-Намажи се, обезболява. Инак, мога да опитам и иглите.
Максим хвана с два пръста мазилото и го мента обратно на Серж
-Айде друга сделка - ти не опитваш нищо и няма да спя с револер в леглото.
-Пич, това действително е обезболяващо! Прочети му показанията!
-Просто ми се струва странно, а и аз гледам да не ползвам лекарства без нужда...-Отговори разносвачът с поумекнал глас и отсреща намери изненадващо разбиращ поглед, с лека нотка на разпаленост.
-И аз! Защо мислиш си варя отвари и ползвам игли! Гадовете от Боарон ни тровят!
-Аве, наречи ме както щеш обаче иглите са гадни, човече. Особено аз, когото съм виждал да се използват стари-дума, която Реми подчерта с глас- игли и всичката измет по Парижките паркове...
-А, ако щеш... Но да, онези игли са гадни.-Серж си погледна по-скоро инстинктивно към своите и сви рамене.- Впрчем, става ли да оставиш параноята? От двамата мен трябва да ме тресе повече.
-За коя параония думаш?
-Твоята. Сори за прецакването с монетата, но от там нататък нямам намерения да ти правя нищо.
Реми отвори уста и я затвори. Обърна се и продължи да търси какво да постави пред вратата. След кратко колебание реши въпроса, като подпря единствения стол. Ако някой можеше да види лицето му, обаче, то щеше да е много ядосано и сбръчкано в неприятна гримаса...
Серж остави билките си да поврат още известно време, след което ги прецеди криво-ляво с една марля и се просна в леглото по боксерки, оставяйки револвера върху жалкото подобие на нощна масичка.
-Картинката е малко, "или си с мен, или срещу мен", така че не е на далавера да се играем един -друг. А и двамата, сещаш се...сме взимали скалп и усещането не е приятно, че да си търсим върху кой да повторим.
-Мхм.

За Мерси пиша.

Profile  

PostPosted: Sun Mar 15, 2009 4:44 pm 
Murderator

Както сладко си спеше, телефонът на лейтенанта звънна. Беше Росиняк.

- Онзи непроследим тип Томски се е свързал с братовчедката на момчето. Поискал пари за да я освободи, въпреки че не бил я отвлякал той... Да си чувал за нещо подобно?
- Сериозоно? Мне, нищо не знам за това... Какво друго?
- Успял да се свърже с нея чрез несъществуващ мейл - пак същата простоия като преди. Поискал дрехи на отвлечения, проследихме я до срещата, от там ги взе някакъв таксиджия, който арестувахме, сега го карат към Кея.
- Да мина да го преслушам освен?
- Преслушай го. Дойдоха и родителите на отвлечения. Споменаха, че преди е страдал от кошмари и е халюцинирал. Няма история на наркомании, обаче, както каза семейната лекарка.
- Значи или друса отскоро или наистина вижда разни работи, хаха...
- Да кажем, че е твърде артистична натура и явно му са се въртяли глупости в главата. Колбер ще говори с братовчедката, ако тоя тип пак се обади.
- Добре. Аз ще цъкна тук-там пък ще видим какво мога да разбера за тоя Томски.
- По едно време си мислех че е хакерски псевдоним. Не се увличай много с таксиметъра! - Росиняк въздъхна и след кратка пауза добави. - А, да, намерих оная мотористка, дето ги е следяла и дето е починала в катастрофа, Мод-Мари Жансе. Като консултант на аутопсията е била извикана същата лична лекарка, д-р Бланш с баща си. Има някакви странни работи по тялото и още нямаме заключение.
- Хмм... Ще мина и нея да я видя ако ми остане време. Баси... само странни неща около тоя случай, братче!
- Радвай се, шефът вече не те мисли за напълно луд. Аз обаче, все повече искам да ми пратят тъстовете още една каса калвадос!
- Хахаха. Като свърши всичко това ти обещавам да се съберем някъде на чашка, за отърсване от цялата тая простотия... Айде ще се чуем после, че ще излизтам.
- До после.

Дамиен се оправи набързо, скочи в BMW-то и замина към управлението. Там бяха довели един абсолютно обикновен тип. Толкова безличен и обикновен, че всякаш представляваше илюстрация на думата "таксиджия" - средна възраст, малко емигрант, малко отпуснат, малко плешив и достатъчно неинтелигентен, за да си държи предния панел на радиото в ръцете, въпреки, че колата му бе паркирана в двора на управлението... Андрé се приближи до човека, представи му се, дръпна един стол, разположи се и го помоли да му разкаже подробно всичко от онази нощ. Бакшиша му разказа, че му се е обадил мъж по телефона, помолил го е да вземе от съответния адрес един оставен сак и да му го занесе на плас де Вож, и че и друг път е имал подобен тип поръчки. Дамиен го попита още веднъж, дали е нямало нещо необичайно, но таксиджията обяснява, че нямало нищо. Лейтенанта се изправи и каза: - Благодаря за отделеното време. - след което се отправи към кабинета си.

Profile  

PostPosted: Thu Mar 26, 2009 9:46 pm 

Без да чака особено дълго Паоло хвана телефона на един от типовете и набра спешния номер. Беше кратък и ясен - каза адреса и спомена, че е желателно бързо да се прати линейка натам. Естествено всичко направи без да остави излишни отпечатъци с помощта на един парцал, който бе взел от Жак-Такиб. Макар и разговорът да продължи едва няколко секунди, бойните му другари и жертвата вече бяха готови за тръгване.
-Е, къде ще го водим този мизерник? - прошепна на приятеля си италианеца. Не чакаше отговор, а действие от страна на арабина.

Profile  

PostPosted: Thu Mar 26, 2009 10:03 pm 

Жак-Такиб използва същия парцал, за да хвнае ведна от бутилките и да я излее на лицето на наблязаната цел. Вее бяха почистили отпечатъците.
-Ако ни срещне някой, помагаме на пиян приятел. Белезниците не личат много... - обясни им той и кимна на Кану. - Хайде, човече, да му помогнем да стигне където искаме!
Кану го вдигна, наби му едно коляно в корема и го хвърли на рамо, без особени затруднения.
-Може и така! - сви рамене арабинът.
След като стигнаха до колата без проблеми, Жак-Такиб се настани на шофьорското място.
-Ако няма възражения, мисля да го закарам до онази изоставена фабриката. Можем да го разпитаме там.

Do you think Helen would have launched a thousand ships had she been moderately pleasant, and reasonably attractive in a good light?- Lugh, on the subject of sex in RPGs, on RPG.net
Weird crazy shit happens. You can either laugh or cry. It hurts less to laugh. -Old Geezer, RPG.net

Profile  

PostPosted: Sat Mar 28, 2009 1:57 am 
Emeritus

-Малката се съгласи да пише пак на Томски. Макар че честно казано, няма да й се върже, дори с всичките тарикатлъци на Колбер, тоя Томски най-вероятно няма да й се върже. Влудяваща работа...-Росиняк си взе чантата и понечи да си тръгва към къщи, но после се спря и извади някакви документи.

-Освен това са намерили и автомобила на Огюстен Дюфур на някаква автоморга, заедно с трима зверски пребити скинари, които в момента са в болница, но това го оставям за утре, или на теб, ако ти се занимава.- Папката с резултатите от първоначалния оглед тупна на бюрото на Дамиен. Беше същото място, където сутринта си бяха уредили среща с Жак-Такиб...

Кану предложи да хвърли похитения в багажника и след кратко размишление, Жак-Такиб се съгласи, но не и без преди това да го сплаши - действие от което голям ефект, поне видим, нямаше. Младият мъж така или инак си беше вцепенен, до степен, в която едва ли можеше да си произнесе името.

За петнадесетте минути, които бяха необходими, за да стигнат до автоморгата, от отвлечения не се чу нито звук, но когато тримата пристигнаха, там ги очакваше друга изненада - завариха мястото нетипично оживено. Двойка пазачи се беше взела като от нищото и патрулираше около входа, с фенери в ръка и носени открито пистолети.

Profile  

PostPosted: Sat Mar 28, 2009 11:44 am 

Жак-Такиб дори не се забави, продлъжавайки покрай наемната охрана. Премина в отсрещната пресечка, след това направи завой и продължи увррено.
-Наемна охрана. - обясни той - Няма да се запилеят на някое кафене, като захладнее, за разлика от куките, защото шефовете им ги проверяват. Нямахме къмсет с това място, но имам и резервен вариант...
Помисли малко и добави.
-Винаги съм смятал, че колкото повече резервни планвое имам, толкова повече ми върви, когато нещо се обърка. Може и просто да съм късметлия, или Аллах гледа благосклонно на моите начинания!
Отиваха към една известна му мансарда...

Do you think Helen would have launched a thousand ships had she been moderately pleasant, and reasonably attractive in a good light?- Lugh, on the subject of sex in RPGs, on RPG.net
Weird crazy shit happens. You can either laugh or cry. It hurts less to laugh. -Old Geezer, RPG.net

Profile  

PostPosted: Thu Apr 02, 2009 3:40 pm 

Жертвата беше в ръцете им... или поне така си мислеха. Похищението мина изненадващо гладко. Дано само линейката беше пристигнала при ония типове, че иначе лошо им се пишеше. Статистиката сочеше, че е най-добре да се окаже първа помощ на пострадалите до един час след инцидента. В противен случай шансовете им драстично намаляваха. Паоло погледна часовника си механично, но не видя колко е часът. Мислите му прескачаха, но не беше от притеснение, а по скоро от някакви угризения на съвестта. Добре, че не стана военен. Докато свикнеше с реалността и факта, че ще трябва да убива други хора... Преди не беше такъв, но сега медик повече му подхождаше. Какво ли правеше нещастникът в багажника? Сигурно знаеше какво го очаква... Италианецът не знаеше защо точно го отвличаха, но предполагаше какво ще му се случи. Най-вероятно щеше да се стигне до разпит с използване на различни помощни средства... Нямаше да участва в начинанието, в това беше убеден.

Profile  

PostPosted: Sat Apr 04, 2009 11:57 am 
Emeritus

"Кривия" беше един пенсионер, за който разправяха, че още по времето на втората световна е бил в в бизнеса, като джебчийче. Сега вече имаше много годинки зад гърба си, но някъде в биографията си бе имал един период на някакво забогатяване, беше успял да стане рентиер и до ден днешен се занимаваше с това, като спестяваше доста данъци с подслон на нелегални и осигуряване на терен за по-специални случаи. "Ще ми дължиш услуга" означаваше, че уговорката е да бъде изхвърлен някой нередовен или неприятен наемател, когато се наложи. Подобен тип сделки Кривия правеше с хора, на които принципно вярваше и Жак-Такиб бе един от тях. Сега уговорката беше услуга срещу една мансарда в сграда, която трябваше да се реставрира (и се реставрираше вече три години и половина) и в която нямаше никой да пречи на заниманията на тримата.

Мансардата представляваше стая с баня, целите с изкъртена мазилка и под, покрит с дебели найлони, които щом отвлечения видя, започна да се дърпа, мислейки че ще бъде убит въру тях. Кану го хвърли на земята и свали веригата от колана си, увивайки я внимателно.
-Такиб, заведи докторчето да изпие някое кафе... Не искам да му пречим на клетвите.

Profile  

PostPosted: Mon Apr 06, 2009 7:42 pm 

Жак-Такиб сви рамене. Нямаше желание да гледа това.
-Ок, знаеш какво да ги питаш. Място, вътрешно разположение, брой на пазачи, графици - и ако изпускам нещо още, също!
После се обърна към италианеца и сви рамене.
-Хайде, Паоло, да ходим да пием по едно кафе! За мен-черно. Или чай, ако имат качествен...

Profile  

PostPosted: Mon Apr 06, 2009 9:58 pm 

Дори и едно Еспресо не можеше да притъпи неприятните чувства, които терзаеха италианеца. Не искаше да задава излишни въпроси, но любопитството му надделя. Нямаше да му е приятно да пречукат копелдака до смърт, дори и да не участваше пряко в процеса.
- Твоят познат нали няма да го... сещаш се... - попита Паоло направо на път за едно близко заведение приятеля си.

Profile  

PostPosted: Mon Apr 06, 2009 11:49 pm 

- Не знам как можа да си го помислиш! -заяви възмутено Жак-Такиб. - Практически сигурен съм, че той си пада по жени!
След което се наведе към ухото му и добави далеч по-тихо:
- И по-важно, друга ни е уговорката - за това, което всъщност питаш. Е, инциденти се случват, но не очаквам да има такива. Не, тук не влизай, собственикът го мразят всички бездомни кучета наоколо, а продават дюнери, можеш да събереш две и две... Съседната врата, кафенето - натам те водех!

Profile  

PostPosted: Fri Apr 10, 2009 9:36 pm 
Emeritus

Едно дълго кафе по-късно, телефонът на Жак-Такиб иззвъня и по него прозвуча плътния глас на Кану:
-Елате с доктора.

Състоянието на младежа беше плачевно. Кану не бе използвал нищо освен грубата си сила върху него и в резултат на това върху найлоните Паоло завари гърчещо се в болки, покрито в собствената си кръв нечистоплътно тяло.
-Не казва.
-Не...мога...-Мъжът под него изплю голяма храчка кървава пяна и погледна към Паоло умолително. От дрехите му бяха останали само едни мокри боксерки, в областта на ребрата вече се образуваха поредица кръвонасядания беше счупена... И двете му вежди бяха разцепени от масивна аркада, а убилно кървящата уста предполагаше избити зъби. Ръцете му бяха все така в белезници, които се бяха впили до месо в китките му, затегнати до крайност.

Максим успя да заспи трудно и спа на пресекулки. Кашлицата се върна в дробовете на Серж, който се въртеше до него дълго време, преди да заспи в неспокоен сън, изпълнен с множество резки движения и откъслечни думи на език, който парижанинът не разбираше въобще, По ръката му, която няколко пъти се стовари неволно връз челото на Максим беше избила студена пот.

Звънът на мобилен телефон събуди и двамата. Серж се изправи почти инстинктивно, отговори само с едно "Ахм", след което се вторачи в синкавата светлина на монитора и промърмори с хриптив, лишен от плътността си глас:
-Оставете ме да спя...

ИИ: Паоло - провалено насилие, провалено на съмнения в себе си. Жак-Такиб, издържано насилие, провалено на съмнения в себе си.

Profile  

PostPosted: Sat Apr 11, 2009 12:36 am 

Паоло очакваше най-лошото, но това се оказа дори по-зле. Пихтията на земята надали можеше да бъде спасена с подръчни средства... За това си трябваше истинско чудо, а италианецът не беше Иисус, нито пък имаше магически способности, а такива в случая му трябваха, ако искаше да помогне. В първите няколко момента успя да запази самообладание и да прецени реално ситуацията - на нещастника му трябваше истински лекар и защита от Кану. Не беше си представял, че някой е способен да извърши такова нещо без да изпита никакво угризение на съвестта. Мамка му - дори някой от снимките на оцелелите след стъпване върху мина изглеждаха по-добре от това...
-Достатъчно! - изръмжа Паоло инстинктивно. В момента на тест бяха подложени всичките му ценности... Не беше подготвен за такова нещо... определено не беше. Ясно му стана, че наистина нямаше какво да направи за заложника им. Почувства се безпомощен. Почувства се прецакан.... Почувства се виновен. Как по дяволите бе попаднал в подобна ситуация? Как беше паднал толкова ниско? Свлече се до едната стена. Ако не беше участвал в цялата простотия... ах, колко по-добре щеше да бъде... Само за няколко мига представата му за самия него започна да се срива надолу към пропастта... за втори път. Някаква реч смътно достигна до ушите му, но мозъкът му не я регистрира съзнателно - защитен механизъм, който да го предпази трайни допълнителни щети. Беше блокирал.

Profile  

PostPosted: Sat Apr 11, 2009 11:01 am 

-Какво значи "не мога"? -изръмжа Жак-Такиб, преди да осъзнае нещо.
Току-що беше оставил човек да бъде разпитван силово. Човекът беше превърнат в пюре от професионален бияч. Разбира се, на Жак-Такиб не му пукаше от това и не изпитваше състрадание към него...
Това вече беше проблем!
Някак си, не беше това, което очакваше от себе си...
-Паоло, оправи тоя тип1 Закърпи го, завържи го с лепенки и го залепи с дъвка... Паоло? Паоло?!?
Единият от ходилите на кафе се беше свлякъл до стената. Другият беше келкнал до негоо, държеше го за яката и го разтърсваше като териер-плъх...
-Хайде бе, човек, не е сега моментът да се сдухваш... вържи го с тел, свържи му обратно проводниците.. хакйде бе! Разбирам, че си добър човек! Аз може и да не съм... но недей да ме убеждаваш, че такива като мен са по-полезни! Хайде, човеко... иначе другото хлапе скоро може да изглежда и по-зле от този! Давай, вземи се в ръце!
"Мамака ти, Томски!" беше нещо, което не добави, но си го мислеше все по-усилено.

Profile  

PostPosted: Sun Apr 12, 2009 10:12 am 

Максим погледна часовника и с малко гнусливо движение се изниза от леглото. В мрака погледна Серж и стисна устни в кисела физиономия. Погледна стола пред вратата като се наведе задълго, местейки вежди в явен опит да го фокусира на светлините на града, навлизащи слабо през прозореца. Посегна към главата си и и след това върна ръката си докато огледа отново гледката навън...
Докато другаря му си "чоплеше" телефона, Реми се върна в леглото, отново се опита да навре покривало между себе си и и него и затвори очи.

Profile  

PostPosted: Tue Apr 14, 2009 1:21 pm 
Emeritus

-Ще спиш като ни заровят!-Серж метна възглавницата си по Максим и навлече торбестите си панталони, отделяйки специално внимание на сравнителната невидимост на револвера.-"Никандер Колофонийски" е акостирал в пристанището!
-Мх... би трябвалооооо...-Максим се прозина шумно- да знаеш, че нищо от това, което ми каза не ми казва нищо..
-Яхтата на копелето, което едно време държеше момиченцето, което насмалко да ни прецака днеска!
Двамата започнаха кратък спор за това, къде, дали и как да се изнесат от града, докато се обличаха, без никой от тях да знае със сигурност какво точно да прави. В крайна сметка решиха, че ще е най-разумно да се качат при някой на автостоп.
-Знаеш ли, може да ти звучи откачено, но сега ми се иска онова голямото да ни беше под ръка... Тамън като за яхтата е...
-Бих предпочел поне милион пъти бърза кола пред картечница- изобщо не ми се ще да се забъркват нещата още повече.
-Като свърши тая гнус, ще ти купя! - Максим вдигна вежда и остави тази деклараия без отговор, докато се зае да огледа мизерната стая.

-Тези хора, дали биха могли да разберат нещо от тази стая?
-Искаш ли да знаеш отговора?
-Да!
-Да, може. Принципно, от всяко място, където си бил може да се разбере нещо, но точно те и детето не вярвам да са толкова добри. И Амби не го може като хората.
-И това име не ми говори нищо- ще ми обясниш ак оискаш по пътя
-Грозния Амби е този, който ти изпрати биячите сутринта...

На излизане от хотела двмата получиха още по-противни погледи от "рецепциониста", на които Серж отговори с мазна усмивка, плавно продължена в сочна псувня десетина секунди по-късно.

Kакто се оказа, той имаше добър нюх към откриването на потенциални жертви и заедно с предложението на Максим да прихванат човек от някой паркинг, той се насочи по указателя и картата на смартфона си към един паркинг до бензиностанция, недалеч от едно хале, префасонирано в шумен нощен клуб от който дънеше някакъв индъстриъл.
Последвалото чакане, беше не повече от час и след няколко неуспешни опита и на двамата, Серж успя да хване някакъв непривично доверчив хлапак, изхвърлен от заведението с припадналия си приятел, твърдейки абсолютно уверено че той и Максим са ги срещнали в клуба и дори са пили заедно.

Колко време беше минало в безмисленото разтърсване и 'свестяване' на Паоло, арабинът не можеше да прецени, но когато най-сетне съответния започна да се освества, а Такиб - да се успокоява, Кану тъкмо отваряше вратата на Томски, придружаван на половин крачка разстояние от госпожица Хъ, наметната все така с огромния си шал.

-Да видим до къде са ви довели проявите на самоинициативност. Жив ли е още?

Profile  

PostPosted: Sat Apr 25, 2009 8:41 am 

Двамата младежи в трудно, пияно положение, явно търсеха някой добър човек да ги закара у дома. Ала бяха попаднали на добри хора без намерение да ги откарват. "Дома" не успя да придобие реални очертания и ориентири, така, че бе отхвърлен като вариант. След малко тършуване Макс и Серж разбраха, че малкото документи въобще не отговаряха на тези хора и проведоха настрана следният разговор:
-Какво ще ги правим, а?- с леко лукав поглед подшушна Реми.
-Напил се е и сутринта се е събудил край "Пигал".
-Без кола, разбира се- още по-тихо добавя мисълта му Максим
-Като си свършим работата, ще му я оставим...Трябва само да се сети на кой паркинг я е оставил.
-Добрем- с леки и внимателни движения двамцата бяха прикрипени на някоя стена и оставени с успокоения, че тук ще им е добре и ще им мине.
Серж обаче малко се възпротиви и попита дали наистина така ще постъпя.
-Имаш ли по-добра идея? Незнаем къде трябва да отиват, не изглеждат кой знае колко пораядъчни момчета, а на нас ни трявба колата. След като свършим ще я оставим, полицията ще я открие и ще им я върне..
-Да ги носим с нас, да изглежда като че не сме крали поне колата.
- ....Макар че то талонът пак не е на негово име ...И пак ще е у нас.
-И къде ще ги оставим? Като изтрезнеят ще искат да знаят къде отиваме?
-Да, ще е грубо да ги изхвърлим край шосето.- накрая се съгласи и двамата бяха оставени подпряни.
-Тук поне би трябвало да знаят какво да правят пияни, така.- добави под нос Реми.

Без да губят излишно време двамата се качиха в Реното Меган и потеглиха.

Profile  

PostPosted: Sun May 24, 2009 9:50 pm 
Emeritus

Резервоарът на Реното издържа някъде до към половината път, когато се наложи двамата да спрат насред половината път, за да заредят возилото.

-Трийсет литра! - Серж подаде две банкноти на полузаспалия бензинджия и влезе в магазинчето на бензиностанцията, насочвайки се почти веднага към касата. Почти по същото време зад реното спря катраненочерен Ситроен С4, от който излезе висок мъж и също тръгна към магазина, хвърляйки преди това дълъг поглед към камерите.

Profile  

PostPosted: Sun May 24, 2009 9:57 pm 

Максим бавно и плавно се опита да отстъпи назад на по-тъмно и да заобиколи отдалече непознатия, така, че да му застане в гръб без да привлича внимание. Напипа оръжито си в джоба, прикова поглед в новия и търпеливо зачака Серж да плати.

Profile  

PostPosted: Thu Jun 04, 2009 7:47 pm 

Жак-Такиб тъкмо се оправяше от шока и рязко се стегна от презрението, което му се стори, че доалвя в гласа на Томски. Мда, бяха оплескали работата... но ако този си мислеше, че е уцелил момента, не беше познал...
Засега обаче арабинът се удържа, с цената на поставянето на всичко под контрол. За да попречи на емоциите отново да вземат връх, се беше затворил изцяло в себе си. което можеше да бъде както добре, така и зле.
-Жив е. - гласът му беше безиразен, празен и лишен от чувства. - Поне доколкото мога да преценя, разбира се. Не искам да умира... но трябва да проговори. Защо тези глупаци мълчат като партизани от Съпротивата на разпит на Гестапо?

Profile  

PostPosted: Mon Jun 08, 2009 11:18 pm 
Emeritus

Серж плати, обърна се и излезе, впивайки очи в непознатия от няколко метра разстояние. Лицето му внезапно пребледня и придоби смесица от страх и каменна решителност.
-Шмедес?!
-Да...-Непознатият разкърши врат, който клиширано изпука.-...Направили са те книжен червей, хлапе!
-Личен избор! Нещо против?
-Еленови рога. Бях ли ти казал, че ще се срещнем?!-Мъжът говореше със северен акцент, вероятно немски или скандинавски, но инак - правилно.
-Носи си ги със здраве... На бензиностанция сме.-Усмивката след шегата на Серж се получи кисела и неубедителна.
-Да се махнем от нея. Само ти и аз, без антуражите ни!
-Ще се изненадаш каква разлика може да направят...-Очите на Серж се преместиха от Шмедес върху Максим, покрити с особен мътен блясък.

Томски погледна към арабина малко разочаровано и отговори:
-Защото не могат да проговорят, чисто практически. Не си тормозете главата с това, Такиб. За половин час ще се разберем с него.

Profile  

PostPosted: Mon Jun 08, 2009 11:21 pm 

Жак-Такиб примига. После примига пак.
-Каква, в името на Аллах, причина може да пречи? Фанатизмът ми е ясен, но тези не зиглвеждат като фанатици. Не са доволни, че са хванати и страдатр за убежденията си, не са доволни, че ни пречат. Просто... мълчат.

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 280 posts ]  Go to page Previous  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Next

All times are UTC + 2 hours [ DST ]