All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Последни статии Кратки @ Сивостен Recent articles

Свински бут с бамя

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 14.12.2011

Enslaved - The Sleeping Gods and...

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 08.12.2011

England Medieval Festival

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 01.12.2011

SciFi Series: Grimm

(Ангел Генчев) - 28.11.2011

Band dessinee: Chasseurs de dragons

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 28.11.2011

"Синя луна" от Лоръл Хамилтън

"Зигзаг" от Хосе Карлос Сомоса

"Добрият" от Дийн Кунц

"Милениум: Взривената въздушна кула" от Стиг Ларшон

На книжния пазар. Иво Милев: "Случаите ...

На книжния пазар. Джим Марс: "Сестри ...

На книжния пазар. Томас Родригес Мартинес: ...

На книжния пазар. Курбан Саид: "Али ...

На книжния пазар: Хакан Йел - "Ресторант"

Fringe също с нов сезон

Arkan - Hilal (2008)

(Ivan G. Atanasov) - 17.02.2009

Pathology (2008)

(Angel Genchev) - 24.09.2008

Europa Universalis: Rome

(Ivan G. Atanasov) - 22.09.2008

B.B. King - One Kind Favor (2008)

(Angel Genchev) - 17.09.2008

Zavet (2007)

(T. Hristov) - 16.09.2008

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 93 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next
Author Message
 Post subject: Re: Глава 0: Мистерията на Разпокъсаните
PostPosted: Sat Feb 09, 2008 4:38 pm 

-Какво би ги подтикнало? Абе доста неща... Много копелета има по тоя свят, какво да прави човек. А за чакането - по-добре да не чакаме, а да вземем нещата в свои ръце - Ерик погледна махмурллите. - Някой от вас случайно да има връзки в черните гилдии?

Profile  

PostPosted: Sat Feb 09, 2008 4:52 pm 
Griever

Оинулиер зяпна Ерик.

- М.. мм.. моля? Аз и черните гилдии? Не, мерси. Не съм имал и не смятам да имам нещо общо с тях... - възмутено отсече той.

Profile  

PostPosted: Sat Feb 09, 2008 4:57 pm 

Валандин също подкрепи своя приятел.Нямаха и не искаха да имат нищо общо с тези гилдии.
-Ние не сме от някои ''копелета''.А колкото до чакането, на мен лично ми омръзна да чакам.Може да ви звучи тъпо или безмислено или както искате го наречете, но аз ви предлагам да отидем при това копеле Грегор и да го разпитаме по подробно за всичко.В случай, че откаже тежко му ...
Даенлинът бе много ядосан, но се опитваше да не говори много силно.Идваше му да убие Грегор и всичко да приключи, но този предмет го караше да спре.Много искаше да рабере поне какво е и за какво служи...

Profile  

PostPosted: Sat Feb 09, 2008 6:02 pm 

Не знам дали е добра идея отново да се наврем в устата на лъва, след като на косъм излязохме от там. Грегор изглежда достатъчно влиятелен и щом не ни отне живота значи има някакъв план за нас, пък бил той и като изкупителни жертви. А и предполагам сте видели с каква охрана разполага. Четири срещу много... Макар че и на мен не ми се замесва с тия черни гилдии, те са един начин да разберем нещо повече. За моя радост обаче и вие - Армион погледна към Оинулиер и Валандин, кимна с глава и продължи - не желаете особено вземане-даване с такива организации. Забъркаш ли се веднъж с тях, няма измъкване... А и предполагам, че цената на подобна информация ще е невероятно висока - дори и няколко сандъчета с кристали не биха ни свършили работа... Ако все пак решите да правим нещо, с вас съм. Заедно сме в играта, заедно ще я завършим... или пък изгубим...

Profile  

PostPosted: Sat Feb 09, 2008 6:48 pm 

-За охраната си прав, както и за гилдиите.Но не знам откъде ще вземем тогава информация.Тези неща по писмата и книгите само ни объркват.Освен да помолим Грегор нещо да ни каже за въпросния предмет...
Тази идея въобще не се харесваше на Валандин.Не искаше да вижда червенобрадия за нищо на света.Да,наистина той ги спаси с Оинулиер и му дължат много, но още една малка помощ нямаше да им се отрази зле.
-Аз мисля да отидем при Грегор ЛЮБЕЗНО -даенлинът каза с повишен глас последната дума, поглеждайки към новите си приятели - и да го помолим поне откъде да започнем.Лошото е, че няма какво да му дадем в замяна, освен собствените си животи ...

Profile  

PostPosted: Sat Feb 09, 2008 8:27 pm 

Е, щом ни пощади, когато очевидно имаше как да не го направи, значи и животите ни, като залог, не са малко за него. Може и да не сме чак толкова маловажни в цялата картина. И все пак щом праща писма значи не иска пряк контакт с нас... Не знам... - опитваше се да измисли нещо не толкова опасно Армион...

Profile  

PostPosted: Sat Feb 09, 2008 8:44 pm 

-А, не, аз няма да отида при Грегор преди той да ме е накарал или отсвирил. Очаквам скоро време или да ни викне или много любезно да ни прати по дяволите. Чак тогава бих отишъл при него. Дори и да си служа добре с юмруците, не се чувствам конфортно без оръжието си.

Profile  

PostPosted: Sat Feb 09, 2008 8:58 pm 

-На мене ми писна да чакам само.Колкото повече чакаме, толкова повече се объркваме.Вече не вярвам, че ще ни прати нещо друго освен, че няма информация ОТНОВО.Аз предлагам да изчакаме най-много до утре на обяд и после да отидем до него да го помолим, както казах вече, за повече информация...

Profile  

PostPosted: Mon Feb 11, 2008 6:40 pm 

-Хм... Добре, щом толкова ти се иска. Все пак може би ще е добре да намерим някаква защита от обезглавяване.

Profile  

PostPosted: Thu Feb 14, 2008 7:00 pm 
Griever

Четиримата нови приятели, след значително дъгло обсъждане, решиха, че не трябва, или по-скоро не могат, да чакат повече. Предложението на Валандин да намерят Грегор и да изкопчат от него нужното беше прието единодушно и въпреки че той каза "най-късно утре на обяд", решиха да тръгнат още сега. Довършиха закуската, взеха вещите, които прецениха за необходими, и се изнизаха от кръчмата, като единствено Оинулиер поздрави ханджията, който събираше посудата от тяхната маса.

Когато вече всички бяха отвън, а вратата се затвори, Оинулиер въздиша тежко и подпря ръцете си на кръста. Всеки чакаше някой от останалите да го поведе към Грегор, но никой не тръгваше. Стояха така, насред улицата, между минаващите хора, всеки забързан в своята посока. В един момент, осъзнаха, че не знаеха на къде трябва да тръгнат. Ерик и Армион бяха със завързани очи в по-голямата част от времето, а в останалата част Грегор отвличаше вниманието им с разни приказки, предложения и заплахи. В същото време, Валандин и Оинулиер трудно можеха да си спомнят нещо, след като те също бяха преминали разстоянието със завързани очи, а и беше минал повече от месец, по техните груби преценки. Четиримата стояха и се чудеха какво да правят.

- Е, сега на къде? - наруши мълчанието елфът. - Аз мисля да се върна за една чаша нектар, ако някой няма предложение за посока.

Profile  

PostPosted: Thu Feb 14, 2008 8:43 pm 

В цялата тази лудница на Валандин му прималя.Беше целия почервенял от срам.Чувстваше се много неловко пред новите си приятели.Сега всички го мислеха за... идиот.Толкова им мрънкаше да ходят при Грегор,а не се беше досетил, че и новите му приятели са били със завързани очи.
Изведнъж нещо проблясна в кухата му глава.Ами да... ханджията познава Грегор, следователно би трябвало да знае и къде живее.Това изглеждаше много добра идея, но случилото се с ''гениалната'' му първа мисъл го разколеба да я съобщи.Погледна към своите другари.Всички бяха ядосани на даенлина.Едва ли биха искали да чуят поредната му тъпня.В крайна сметка, след минута мълчание, Валандин реши да рискува:
-Ъъъ ... имате ли някакви предложения какво да правим - каза с неуверен глас Валандин - Защото... аз имам едно... Какво ще кажете да се... върнем при ханджията и да го попитаме къде живее Грегор - предложи с едвам чут глас Валандин.Не искаше да си навлече още неприятности със съобщаването на това име на висок тон на оживена улица...

Profile  

PostPosted: Thu Feb 14, 2008 9:30 pm 

Ами... Ако не знае нищо, поне наистина ще си поръчаме нещо за пиене. - отвърна Армион, които явно не беше толкова ядосан, колкото другарят му си мислеше...

Profile  

PostPosted: Thu Feb 14, 2008 10:29 pm 

-Aбе, къде е батко Грегор бе? А, не знаете? Е, следващия път повече късмет. Все пак предлагам да не се напиваме като свине, а да проучим въпроса. Може би познавам някои хора...

ПП.Героя ми е отрасъл в Нави, така че наистина би трябвало да познава някои хора. Е, има ли такива, които могат да помогнат в търсене на разпокъсаните?

Profile  

PostPosted: Thu Feb 14, 2008 11:46 pm 

Абе един нектар наистина няма да ни дойде в излишък. - засмя се Армион и продължи - Та, за какви хора споменаваше?

Profile  

PostPosted: Sat Feb 16, 2008 10:10 pm 
Griever

Ерик се опитваше да си спомни поне за някой, който живее в Нави, родния му град. В съзнанието му изникваха различни образи на стари приятели, приятели на родителите му, далечни роднини и дори собственици на местните дюкяни. Трудно можеше да се сети обаче за нещо по-конкретно, местоживеене или нещо повече.

/зар 5 + късметлийска звезда/

Все пак, след продължителното мислене, изведнъж в съзнанието му изникна образа на Бенен - занаятчия, съсед на Ерик. Бенен често се шегуваше с приятеля си, разбира се, напълно добранамерено. Съпругата на Бенен - Тея, често се налагаше да наглежда малкия Ерик и поради това и те също се сприятелиха.

Воинът дори се сети къде точно живееха старите му познайници - в една малка къща, близо до стария му дом. Доста добре си спомняше как изглеждаше къщата от вътре, въпреки че очакваше доста да се е променила с годините. Междувременно, останалите си поръчваха нектар, а Армион вече дори беше пресушил половината от приятната напитка.

Profile  

PostPosted: Mon Feb 18, 2008 10:29 pm 

Ерик се приближи до останалите, взе един нектар, изпи го почти на екс, и заговори:
-Мисля, че се сетих за някой. Бяхме съседи, а и е занаятчия. Ако не друго може поне да ни снабди с оръжия. Не съм сигурен дали все още живее където помня, но си заслужава да опитаме. Готов съм да ви заведа, само кажете кога.

Profile  

PostPosted: Mon Feb 18, 2008 10:41 pm 

Валандин във видимо по-добро настроение се обърна към Ерик:
- Оръжия добре, ако намериш и пари ще си супер.Тук, ''На ъгъла'', извадихме късмет заради Грегор, но по-нататък... - каза доста нахално даенлинът.След като видя неодобрителната физиономия на Ерик, реши да се задоволи и с информация и вероятни оръжия.
- Е, какво ще кажете да вървим? Без да се обиждаш, но този град почва въобще да не ми харесва.Да намираме приятелите ти и после ще решим какво да правим.Какво ще кажеш, Армион?

Profile  

PostPosted: Thu Feb 21, 2008 9:42 pm 

ИИ - Нещо сме в застой май. Не върви, както трябва...

Съгласен съм, разбира се. Имам ли друг избор... Е, друже, ти водиш. - кратък и ясен беше Армион. И без това времето си летеше, а нещата си стояха по старо му. Трябваше да се действа, преди на всички да им беше омръзнало и някой да направи някоя глупост...

Profile  

PostPosted: Fri Feb 22, 2008 12:24 pm 

Ерик поведе останалите, надявайки се да не ги е излъгал.

Profile  

PostPosted: Fri Feb 22, 2008 8:59 pm 
Griever

/надявам се след този пост играта да се отприщи/

След като допиха нектарите си, четиримата отново излезнаха навън, но този път бяха по-ориентирани от предишния. Ерик, спомняйки си на момента някои подробности, водеше останалите към старите си познайници Бенен и Тея, надявайки се всичко да е постарому. На няколко места се спираха, оглеждаха се и дори един път за малко да се загубят, но в крайна сметка наближиха познатото място и вече всичко се изясни за Ерик. Спомни си улиците, по които като дете тичаше и понякога дори падаше. Раните отдавна бяха зарастнали, но спомените за детството оставаха. Унесен в спомени, той и останалите едвам не подминаха къщата на Бенен.

- Ерик? Ерик, това ти ли си? - провикна се един значително стар мъж от вратата на една къща, отдясно на пътя, сгушена между две по-големи. Двора беше малък, а на двата етажа на къщата имаше по два прозореца. Човека, който стоеше на прага, явно беше самия Бенен, съдейки по поздравите между двамата стари приятели.

- Влизайте, влизайте, добре дошли - топло посрещна той гостените, а след това възкликна - От колко време не сме се виждали, а, Ерик?

Четиримата влезнаха в малкия коридор, който водеше към значително голямо помещение, явно дневна стая. Вътре беше топло и уютно, чуваше се пукота на дървата в камината. На пода беше послан хубав шарен килим, по етажарките бяха наредени много книги, но вниманието приличаше тежка стоманена броня, явно собствено производство. Изключителните гравюри не пускаха погледите на създанията.

- Хареса ви, а? Правя такива от... 30 години. Това е едно от най-добрите. Нещо за пиене, за ядене? Ерик? Ех, приятелю, какво те води пак насам? Старите познайници, старите места? Или просто така? И все пак, нещо за вас, приятели? А, и забравих да ви се представя. Бенен.

Profile  

PostPosted: Fri Feb 22, 2008 9:40 pm 

Ерик не беше сигурен какво да прави, за това премина направо по въпроса. Искаше да поговори със стария си приятел, но просто нямаше време:
-Бенен, радвам се да те видя, но... Сега не е времето да си говорим за миналото. Сериозно сме загазили - Ерик разказа накратко как са ги нападнали бандитите, как Грегор ги е прецакал и как са срещнали двамата си спътници. - Нужна ми е помощ и просто не знаех към кой да се обърна. Съжалявам, че тее въвличам в това, но просто няма кой друг. Нужни са ни оръжия, а най-много би ни помогнал ако познаваш някой по-запознат с подземния свят на Нави.

Profile  

PostPosted: Sat Feb 23, 2008 11:34 pm 
Griever

- От вратата за главата... така ли беше? - засмя се Бенен - Е, явно не сте гладни. Нито пък жадни.

Човекът си избра място до голямата маса, отрупана с книги и отделни листи със скици за екипировка, и седна. Прокара ръка през косата си, потърка и лицето си, замисли се малко и бавно отговори на молбата на Ерик:

- Ами... оръжия мога да ви осигуря. Нещо малко и елегантно мисля, че ще ви е удобно. Любимите ми метателни брадвички, леки, удобни, бързи, като за вас. Имам в излишък, всъщност. Ако ви устройва, имате по две. Имате и по един шлем, кожа, нова изработка. Неудобство може да е символа над дясната скула, но мисля, че няма да е проблем. Така... Грегор, казвате? /приемам, че сте разказали всичко/ Хм... рядко ми се налага да си имам работа с него, но щом казвате... Може би ще ви е нужна помощ. Грегор обещава и не изпълнява, но заплашва и, за нещастие, помни някои подробности. Щом вие е казал да чакате, като е взел "заложник", значи ще ви прати информацията чрез този заложник, жив или мъртъв. Обикновено ако е мъртъв, то самата смърт е информацията. Но не разчитайте да ви помогне скоро. А и аз не мога да ви помогна... да, не мога. Но знам кой може. О, да... - спомняше си Бенен - град Анрант, устието на река Шас. Местният владетел, Дерек. Доста често получавам информации, поръчки и въобще общи неща за него и Грегор. Подочувам, че са близки. Може би той ще ви помогне. Дори той ще ви плати повече за изпълнението на задачата, ако може така да се изразя. Все пак, ваше е решението. Не искам после Грегор или Дерек да си го изкарат на вас, например...

- И все пак, да се подкрепите преди да тръгнете?

Profile  

PostPosted: Sun Feb 24, 2008 5:30 pm 

-Бенен, за къде съм без теб - ухили се Миротвореца. - Много се надявам някой ден да се върна и да си поговорим повече, но сега не мога. Всъщност, ако приятелите ми не бързат и ти нямаш нищо против може да поостанем малко и да си поприказваме, де. Ако ще мрем, то поне да си набавим спомени за отвъдното.

Profile  

PostPosted: Mon Feb 25, 2008 11:54 am 

Валандин слушаше внимателно какво говорят Бенен и Ерик.Много бе доволен от идеята на човека да попита някои стари близки, а и все пак го беше измъкнал от неловкото положение… Бенен изглеждаше много добродушен човек.Щеше да им даде оръжия, и то чисто нови, просто от приятелсвто.След като чу за въпросния Дерек, вече му дойде в повече.Толкова много копелета и всички свързани с едно – ‘’предметът’’.Сега даенлинът имаше още един проблем – дали да отидат и да се бият със стражите на Грегор или да потърсят информация с въпросния Дерек.Първият вариант бе много рискован, докато вторият бе сигурен, но изискваше допълнително време,време на което Валандин вече му бе писнало да чака.Имаше и трети вариант, но той въобще и не искаше да помисли върху него – да продължат да чакат Грегор да им каже нещо.Пообъркан, даенлинът реши да се намеси в разговора на старите приятели:
- Еми… аз викам да останем.И без това изгубихме много време, та 10-15 мин няма да са голяма загуба.Само че, аз имам въпрос към вас, г-н Бенен.Споменахте за този Дерек.Къде може да го намерим?И знаете ли нещо интересно за него?А и забравих най-важното, има ли охрана ?

Profile  

PostPosted: Mon Feb 25, 2008 4:29 pm 
Griever

- Ха, че защо питаш за охраната? Да не би да смятате да го убивате? - явно развеселен отговори на въпроса с въпрос Бенен - Казах ви, имението му е в Анрант, не знам повече. Понякога минава на тук, но рядко. Ако искате да си спечелите малко време с него, ще трябва да се потрудите доста. Трудно се стига до него.

Profile  

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 93 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4  Next

All times are UTC + 2 hours [ DST ]