All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Последни статии Кратки @ Сивостен Recent articles

Свински бут с бамя

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 14.12.2011

Enslaved - The Sleeping Gods and...

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 08.12.2011

England Medieval Festival

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 01.12.2011

SciFi Series: Grimm

(Ангел Генчев) - 28.11.2011

Band dessinee: Chasseurs de dragons

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 28.11.2011

"Синя луна" от Лоръл Хамилтън

"Зигзаг" от Хосе Карлос Сомоса

"Добрият" от Дийн Кунц

"Милениум: Взривената въздушна кула" от Стиг Ларшон

На книжния пазар. Иво Милев: "Случаите ...

На книжния пазар. Джим Марс: "Сестри ...

На книжния пазар. Томас Родригес Мартинес: ...

На книжния пазар. Курбан Саид: "Али ...

На книжния пазар: Хакан Йел - "Ресторант"

Fringe също с нов сезон

Arkan - Hilal (2008)

(Ivan G. Atanasov) - 17.02.2009

Pathology (2008)

(Angel Genchev) - 24.09.2008

Europa Universalis: Rome

(Ivan G. Atanasov) - 22.09.2008

B.B. King - One Kind Favor (2008)

(Angel Genchev) - 17.09.2008

Zavet (2007)

(T. Hristov) - 16.09.2008

Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 249 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Next
Author Message
 Post subject: Началото : Възможностите
PostPosted: Tue Jan 17, 2006 9:57 pm 
Griever

Действието се развива около 70 години след появата на Заместителя. Влиянието на човешката империя е разпространено на почти целия континент, без северните острови, включително остров Коланд. Въпреки че хората наистина имат огромно влияние, това на хартия не е така - границите на човешката държава са останали същите както и преди появата на Заместителя. Героите се намират в град Теодрикон (или както обичам да му казвам Тутракан :P ). Действието се развива през ендивалското лято, първият месец от годината.

Ред на действие:
Разказвач
Блейд
Хаос
Дивака
Найтмеър

Report this post
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: Tue Jan 17, 2006 10:39 pm 
Griever

Блейд

Седиш на стола си в кръчмата, загледан в цепката на крачола на панталона си. Както винаги "Полският пътник" е оживен, препълнен със създания от цял Ендивал. Ханджията е затрупан от викове "Две бири!" или "Още една кана вино!". Изведнъж ханът утихва. Когато поглеждаш към вратата, за да разбереш причината за внезпната тишина, забелязваш нова фигура - човек, висок около 170-180, облечен със брони от драконова кожа, със символ на торса, наподобяващ дракон. След като изважда на бара лист пергамент, с рязко движение забива камата си върху него след което излиза от хана. Кой ли може да е този странен посетител?

Хаос

Пред портите на града не е много приятно за стоене , но стражите отказват да те пуснат без да предадеш оръжието си - политика на градоначалниците. Докато се чудиш какъв избор да предприемеш, покрай теб забелязваш силуети на преминаващи създания, повечето от които бързат.
-Ей, ти! - подвиква ти един от градските стражи - Смяташ ли да предаваш оръжието, за да минеш, защото по заповед на градоначалника трябва да затваряме портите скоро?

Дивака

В търсене на Грегор и приятелите му, попадаш на Гаад - лорд от Теодрикон, който смяташ за подозрителен. В имението му се провежда разговор между теб и самият лорд. Той споменава, че може би би могъл да ти помогне, но бързо сменя темата. Подава ти покана за утре-вечершния прием, организиран от него:
- Бъди тук утре, мога да ти помогна!

Найтемър

Заедно с още една горгона, стоиш пред градските порти в размисъл "да предам ли оръжието си?". Оранжевото по крилете на съседа ти започва да те дразни, но чуваш градкста стража:
-Ей, ти! Смяташ ли да предаваш оръжието, за да минеш, защото по заповед на градоначалника трябва да затваряме портите скоро?

Report this post
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: Tue Jan 17, 2006 11:12 pm 
Валхеру

Отивам бавно до това, което е забито на стената, и се опитам да го разчета и разгледам. Оглеждам също тъй камата. Може да се получи нещо интересно...

Report this post
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: Tue Jan 17, 2006 11:45 pm 

- С мен е благословията на Академиите. Много създания желаят горгоните да си останат отрязани от ефира. Дала съм клетва да не нападам без позволение. Какво толкова ще стане, ако ми позволите да внеса в града простата тояга, на която се подпирам, уважаеми стражнико?

[Дипломация 5]

Report this post
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: Wed Jan 18, 2006 10:06 am 

- Ще дойда със сигурност, благодаря за поканата. А докато чакаме утре-вечершния прием ще може ли да остана да нощувам в имението Ви ? Отскоро съм в града, също така бих Ви била много благодарна ако ми дадете карта и ми обозначите къде да прекарвам времето си.

[ии] Дипломация - 3 [/ии]

Last edited by divaka on Wed Jan 18, 2006 9:49 pm, edited 2 times in total.

Report this post
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: Wed Jan 18, 2006 8:11 pm 

- Не мога да предам оръжието си, господа - каза Аксил. Имаше идея и се надяваше да проработи - Аз съм нейната охрана. - обърна се към другата горгона и незабележимо и се усмихна. Дано тоя план проработеше, че не му се искаше да остави оръжието си тук, щеше да има нужда от него вътре, в града.

Report this post
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: Wed Jan 18, 2006 8:35 pm 
Griever

Блейд

Текста е труден за разчитане, но основното което разбираш, е че местен лорд организира прием по някакъв повод - там е врязана камата. Относно самата кама - най-обикновена камичка.

Хаос

- Не искам да си имам работа с проклетите академии, така че влизай, но преди да направиш това, отговори - тоя ли ти е охрана?

Системно

Дивака

[ИИ]Карта винаги имаш[/ИИ]
- Съжалявам, но точно в момента не мога да ви приема. Относно това къде можете да отидете - в хан 'Полският пътник' винаги има място.

Системно

Найтмеър

Думите са насочени към твоя клиент:
- Отговори - тоя ли ти е охрана?
Става ти все по-досадно, но няма какво да се прави - другият начин е да предадеш оръжието си...

Report this post
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: Wed Jan 18, 2006 9:08 pm 

Набързо оглеждам горгоната до мен. "Е, може да не изглежда идеално, а и бронята му е кожена... Нищо. Ще му помогна, на континента горгоните трябва да се поддържат, пък после ще видим." Разгръщам и прибирам обратно крилата си с гримаса на недоволство.

- Да, проблем ли има? Щом Академията ми го е назначила, значи е достатъчно добър. Може да не изглежда велик воин, но без съмнение ми е спасявал змиите поне десетина пъти.

Report this post
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: Wed Jan 18, 2006 9:43 pm 
Валхеру

Местен лорд открива прием и поканва на него всякакви боклуци от кръчмите? Що за благородник е тоя, все пак. Както и да е, не ми пука особено - оставям мислите за приема да отлетят на запад, а междувременно отивам на бара, вадейки няколко кристала от кесията си.
- Бира, друже.

Report this post
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: Wed Jan 18, 2006 9:47 pm 

- Благодаря Ви за всичко, ще се видим утре !, казва Дивата и се запътва към хан 'Полският пътник', с усмивка на уста, най-накрая е разбрала нещо за Грегор ! По пътя си към хана се оглежда за обстановката в града, дали има търговци на съмнителни стоки или просто търговци. Също така и екстериора(външната част) на хана.

Report this post
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: Wed Jan 18, 2006 10:53 pm 
Griever

Блейд

След около половин минута ханджията смогва да те даде бирата
- Ето ти бирата. Прочете ли обявата?
В това време в хана отново се е вдигнала шумотвеица, а доста хора вече са струпали около листа и камата.

Хаос и Найтмеър

- Минавайте, но следващият път няма да ви пуснем така лесно!
С тези думи стражите правят път и влизате зад стените. Пред вас забелязвате голяма сграда, множество създания и няколко илюзиониста, забавляващи преминаващите хора, надявайки се да получат някой кристал.

Дивака

Пътят не е много дълъг, но вървейки по дългата улица забелязваш различни сергии, фокусници и най-различни сгради. От едната ти страна винаги стои крепостната стена. Скоро достигаш ханът, който познаваш от далече.

Report this post
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: Wed Jan 18, 2006 10:57 pm 

Приятна горгона. Покри го и сега можеше да влезе в града без да си предава оръжието... или поне така се надяваше. Явно не беше някоя надута фльорца - почваше малко да я харесва. Факта, че е от Академията не го притесняваше - нямаше нищо против магове, всеки е избрал своя път и той уважаваше избора на другите, особено след като на него не му бе предоставена възможност за такъв. Малко завиждаше, че някои са могли да изберат собствения си път, а той е бил насилен от баща си, този... този... нямаше подходяща дума за такъв като него. Ако не го беше пратил на обучение при Пазителите нямаше да засили клаустрофобията си толкова много. Сега наистина не можеше да направи нищо в затворени помещения, освен да стои на едно място и да говори несвързани глупости. Дано не му се наложеше да попада на такова място, иначе щеше да бъде безпомощен. Също се дразнеше и от това, че всички мислеха крилете му за розови с му се подиграваха за това - малко го дразнеше, но беше свикнал и вече не му обръщаше такова внимание.
- Благодаря за подкрепата. - усмихна се дружелюбно, след като влязоха в града и стражите не можеха да ги чуят. - От Академиите, а? Интересен избор. Аз самият си мислех дали да не се присъединя, но това бяха само фантазии, нищо повече. Нямам дарбата да правя магии.
Затова се насочих към пътя на воина. По - точно баща ми ме насочи. Както и да е. Благодаря - каза пак. - Ако наистина имате нужда, бих могъл да ви стана охрана - усмихна се пак. - Но едва ли, вие можете да се защитите сама с вашите магии, сигурен съм. Пък и горгонските жени са силни и знам, че можете да въртите тази тояга по - добре, отколкото изглежда.

Report this post
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: Wed Jan 18, 2006 11:18 pm 

- Ще разбереш това единствено ако ме видиш в битка - усмихвам се аз. - Което не би трябвало да стане поне докато сме в града. Аз съм една от малкото, които дори след Голямата грешка все още могат да правят вълшебства. Доколкото си спомням, докато бях в академията бех единствената горгона, обучаваща се там. Но защо не? Може би все пак ще имам нужда от още един чифт здрави крила - маговете не са на почит. Ще се присъединиш ли към мен? Името ми е Клио от рода Сава.

Report this post
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: Wed Jan 18, 2006 11:32 pm 

- Моето име е Аксил О'Лемирии. Радвам се да срещна такава уникална представителка на нашата раса - рядко се срещат горгони магове. Ще се присъединя към теб, естествено, търся приключения и съм готов да приема всяко предложение. А ти, за какво си тук? И теб ли те води страстта към приключенията, или си на някаква задача тук?
- е, явно нямаше да стои бездеен в началото. После щеше да намери друга работа, след като тази свършеше. Какъв мечтател беше! Още не беше почнал едната работа, а мечтаеше за друга. Ако изобщо имаше работа, която да почва. Поне си бе осигурил приятна компания за известно време.

Report this post
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: Wed Jan 18, 2006 11:42 pm 

- Наистина, искам да обиколя континента и да намеря горгона, която да има същите възможности като мен. Тогава ще разбера дали Теченията са ни изоставили напълно и какво бих могла да направя с уменията си. Аксил, след като официално вече си мой страж, разкажи ми нещо за себе си - какво харесваш, какво не, на какво се надяваш и от какво се страхуваш. Би било добре да знаем повече един за друг - казвам с усмивка.

Report this post
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: Wed Jan 18, 2006 11:57 pm 

Усмихна се. Да говори за себе си - това не беше много по неговата част. Въпреки че имаше толкова много неща за казване, той предпочиташе да си останат за него - бяха прекалено лични за да ги споделя с горгона, с която се е срещнал преди минута. Вярно, че му бе показала дружелюбност и че не беше споменала крилата му, но това не значеше да тръгна да споделя личните си емоции и т.н. Дори и да я познаваше отдавна, пак не би го направил - просто му беше неудобно да говори за тях.
- Какво харесвам - каза замислено. Нещата, които харесваше наистина не бяха много. - Природата. Предпочитам я пред градовете, чувствам се по - свободен. Хубавата компания. Приключенията - за това съм се тренирал при онези, Пазителите - каза с презрения. Проклетите му Пазители, мразеше ги, въпреки че го бяха обучили. Баща му... него също го мразеше, дори повече от Пазителите. -
Може да се каже, че не харесвам баща ми. Избягах от него и тръгнах по широкия свят. Направи нещо, което не бих му простил никога, затова нека кажем, че той е едно от нещата, които не харесвам. Именно заради него моята... - стана му малко неловко. Той беше воин, за бога, а имаше такова нелепо заболяване. - ... моята клаустрофобия.
Не мога да мръдна, когато съм на затворени пространства, затова природата ми харесва повече, отколкото града. Надявам се, това няма да пречи много. - почти попита той. Надяваше се мнението на горгоната за него да не падне рязко. Като неин пазач беше длъжен да и каже за това, не би си простил, ако не и беше казал. Налагеше се да е честен, от това можеше да зависи живота и на двамата. - Това е за мен. - каза бързо, да смени темата. - Ами ти? Как така стана, че се присъедини към Академиите?

Report this post
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: Thu Jan 19, 2006 2:02 am 

-Амии.. Още когато бях малка, около мен се случваха странни неща. Всяка нощ сънувах кошмари, изпълнени с ужаси. Когато прогледнах, разбрах че змиите ми са малко по-различни. Те не сменят последната люспа на очите си, която по принцип пада с кожата. Така малко недовиждам и освен това всичко около мен ми се струва оранжево. Дори и ти самият в момента. През очите си различавам цветове, но не мога да се разхождам така навсякъде, нали? Произхождам от знатна фамилия, но след като напуснах Коланд това значи малко. - въздъхвам. - Освен това трябва да знаеш, че страдам от епилепсия, която се проявява при всякакви условия. Понякога припадам и ще е добре да внимаваш, защото е вероятно дори да умра. Надявам се, мога да разчитам на теб?

Report this post
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: Thu Jan 19, 2006 8:55 am 

Явно той не беше единствения с проблеми.
- Нали затовa съм твой страж. - усмихна се той. Епилепсия... лошо. Също и неговата клаустрофобия. Нямаше да е лесно в битка, особено ако беше на затворени пространства - тогава от него нямаше да има никаква полза, враговете, които прииждаха, щяха да го смачкат - първо него, после и нея. Трябваше да направи всичко възможно да не изпада в такава ситуация, беше неин страж и трябваше да я пази, а не да се сковава на място и да стои като втрещен.
- Първото нещо, което трябва да направим сега е да намерим хан - каза. Той нямаше нужда от почивка, но не знаеше дали тя беше изморена. Всъщност, леко го понаболяваха раменете, но това бяха бели кахъри. - Свестен хан. Освен ако не желаеш да направим нещо друго преди това? - попита Аксил - трябваше да се съобразява с нейното мнение, той трябваше да я пази, не да я кара да ходи след него - той трябваше да ходи след нея.

Last edited by Nightmare on Thu Jan 19, 2006 1:08 pm, edited 1 time in total.

Report this post
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: Thu Jan 19, 2006 10:12 am 

- Що за народ, помисли си Дивата,да не би днес да е празника на града ?!?( след убииството на майка й беше свикнала да възприема само сивата част от света, досега не беше забелязвала малките радости в живота, дори времето никак не я интересуваше, но сякаш срещата с лорда й беше вдъхнала някаква надежда, макар и малка, но все пак усмивка беше изгряла на лицето й), но мисълта да си намери подслон за вечерта й се стори най-важната и нямаше време да мисли празник е или не е и продължила по пътя си.
- Хей, ама че фокус, как ли го направи, заслужи си кристала човече(възкликнала тя, ненадейно видяла номера на един илюзионист и колкото учудена, толкова и радостна от видяното, подхвърлила 2 кристала към фокусника). Това място започва да ми харесва, нека да си наема стая и на добра воля бих се върнала да ви погледам(казала тя и намигнала на един от фокусниците). Увеличила темпото и скоро стигнала до хана, хан като хан, казала си тя и решила да влезе.

Report this post
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: Thu Jan 19, 2006 12:06 pm 
Валхеру

- Мерси - продумвам едва чуто на ханджията и си сядам обратно на масата, пиейки бавно от бирата.

Report this post
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: Thu Jan 19, 2006 2:39 pm 
Griever

Блейд

- И все пак, прочете ли обявата? Искам да разбера какво пише.

Хаос и Найтмеър

[ИИ]Дано съм разбрал накъде биете правилно[/ИИ]
Скоро сте пред един от малкото останали ханове в града Полският пътник и чувате голямата врява, идваща от вътре. По пътя не забелязвате нищо интригуващо - обстановката е съвсем нормална.

Дивака

Отваряйки вратата, усещаш много задушен и топъл въздух. Ханът се пръска по шевовете. На барът има създания от цял Ендивал, но сред тях никой не се отличава по никакъв начин. Ханджията е прекалено зает за да обърне погледа си към вратата и да забележи присъствието ти.

Report this post
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: Fri Jan 20, 2006 10:41 am 
Валхеру

- Мисля че съвсем спокойно би могъл да си я прочетеш сам, ханджио, и да не ме занимаваш - отпивам бавно от халбата си.

Report this post
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: Fri Jan 20, 2006 11:55 am 

- Ще е доста трудна задача да си намеря стая, дано поне някой ми обърне внимание, каза си тя и усмивката бавно започна да слиза от лицето й; влезе навътре в хана, запъти се към ханджията, изчака го да си свърши приказката с ЧЕРНОКОЖ ?!?, къв па ще е тоя ?!? (дали не сънувам си каза тя, досега не беше виждала чернокож). Щом ханджията тръгна да се обръща за да приема още поръчки, Морлун казала :
- Добър ден, господа, хубав ден е, но едва ли ще е толкова приятно и довечера, ще ми трябва една стая за през нощта, приятно ми е, Морлун, но приятелите ми ме наричат Дивата.

Report this post
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: Sat Jan 21, 2006 12:14 pm 
Griever

Блейд

- Добър ден, господа, хубав ден е, но едва ли ще е толкова приятно и довечера, ще ми трябва една стая за през нощта, приятно ми е, Морлун, но приятелите ми ме наричат Дивата. - казва току що влезната в кръчмата елфа. Гледа те малко странно, сякаш с недоумение, най-веорятно, защото си чернокож, въпреки че никой досега не те гледаше така.
- Не мога да чета. Моля те, би ли ми казал?

Дивака

- В "Полският пътник" винаги има свободна стая! Какво по-точно ще искате, уважаема госпожице? - казва най-учтиво ханджията, наливайки поредната халба бира.

Report this post
 Profile  
Reply with quote  
 Post subject:
PostPosted: Sat Jan 21, 2006 12:29 pm 
Валхеру

- И аз не мога да чета, друже. Ако искаш да запазиш клиентелата в ханчето си, моля - остави ме на мира - отпивам отново от халбата и оглеждам новодошлата.

Report this post
 Profile  
Reply with quote  
Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 249 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Next

All times are UTC + 2 hours [ DST ]