All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Последни статии Кратки @ Сивостен Recent articles

Свински бут с бамя

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 14.12.2011

Enslaved - The Sleeping Gods and...

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 08.12.2011

England Medieval Festival

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 01.12.2011

SciFi Series: Grimm

(Ангел Генчев) - 28.11.2011

Band dessinee: Chasseurs de dragons

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 28.11.2011

"Синя луна" от Лоръл Хамилтън

"Зигзаг" от Хосе Карлос Сомоса

"Добрият" от Дийн Кунц

"Милениум: Взривената въздушна кула" от Стиг Ларшон

На книжния пазар. Иво Милев: "Случаите ...

На книжния пазар. Джим Марс: "Сестри ...

На книжния пазар. Томас Родригес Мартинес: ...

На книжния пазар. Курбан Саид: "Али ...

На книжния пазар: Хакан Йел - "Ресторант"

Fringe също с нов сезон

Arkan - Hilal (2008)

(Ivan G. Atanasov) - 17.02.2009

Pathology (2008)

(Angel Genchev) - 24.09.2008

Europa Universalis: Rome

(Ivan G. Atanasov) - 22.09.2008

B.B. King - One Kind Favor (2008)

(Angel Genchev) - 17.09.2008

Zavet (2007)

(T. Hristov) - 16.09.2008

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 13 posts ] 
Author Message
 Post subject: Линия по ендивал. (организационна тема)
PostPosted: Fri Aug 12, 2005 11:53 am 

Идеята ми беше за кратко приключение за 2 до 5 играча. Основната история и задача е следната:

Млада и сравнително необучена магьосница се опитва да се добере до Огнената Академия, но е принудена да се издаде. Това пък довежда до притискането й в една тъмна уличка от двама мусколести, които са решили, че ако изнасилят магьосница, а после я убият нищо няма да им се случи. Е, един преминаващ на близо войн не мисли така. Той се спуска върху двамата и им дава урок по обноски, като им отваря по еднанова уста :) . Магьосницата и война се заговарят и той се навива да я придружи до Академията.

Това е основното. Мога да включа и други персонажи, стига да има желаещи. Но предупреждавам, че моделирам системата често и някой път битките са изключително кратки.

Ако има заинтересувани - обаждайте се!

ПП: да добавя - играе се по Е3. И Държа на статистиките и историята на героя.

ППП: Ако няма навити за това приключение - имам и други в главата!

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Aug 12, 2005 12:09 pm 
Искам!!!

Пич тоооова тука се играят игри в свободна форумна форма! Каква система, какви статистики

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Aug 12, 2005 12:10 pm 

Хъммм А Що НЕ?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Aug 12, 2005 12:20 pm 

Защото би било зверски мудно.
Не знам дали си запознат със системата на фрийформ ролевите игри, дори и аз все още не съм, но отнемат време. Да се напише пост, да се асимилира от останалите, да се напише отговор и т.н.

РПГ-играта отнема доста време дори когато се играе лице в лице, а представи си тук какво ще стане.
Статистики може би могат да се взимат впредвид, но само като спомагателни показатели за това което героите могат и не могат да направят в даден пост. Например ако войнът Ганчо има повече от опредената стойност "сила", ще може да вдигне голямата канара срещу него без това да бърка в очите на останалите играчи и да се чуват възгласи на негодувание от сорта "ама чакай, как така го направи това, тая канара тежи цял тон".
Но смятане на статистики и изчисляване на показатели, в тази форма, във форума , не става. Така поне мисля.

Може да прочетеш общите правила на Портала и останалите, частни правила за създаване на герой, начин на игра и т.н.
Може и да ти стане интересно и да се включиш в някоя от линиите.:)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Aug 12, 2005 12:29 pm 

То между другото и РПГ - кампания на живо съм водил и винаги съм се придържал към гледната точка на Емо. Не може без някакъв ориентир, но и не бива да се разчита на точките, когато може да се наблегне на ролевата игра...

Примерно в групата имаше един пич, който често скачаше на бой с НИП-те. Знаеше си правилата човека, не тъсреше бъгове в системата и тн - просто обичаше да се бие. Проблемът беше, че нито аз, нито той, нито останалите ни кефеше да насичаме играта и да изчисляваме... Затова в един момент просто започнах да описвам малко по - живописно противниците му...

Стигна се до следния момнет - казвам му - брато, затвори си очите и наистина си предтстави срещу себе си два и половина метров върколак... бицепса му е малко по дебел от бедрото ти... представили си го.
Той - леле...
Аз - сега си представи, че го предизвикваш...
Той - не ща... е..му и на показателите и дали мога да го бия според системата ... само като си помисля, че в момента брадичката ми е на нивото на слънчевия му сплит и не ща...

Last edited by cherno_slance on Fri Aug 12, 2005 12:30 pm, edited 1 time in total.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Aug 12, 2005 12:29 pm 

Не съм идиот!

Знам, че общо-взето върви бавно. Но ако погленеш тук, ще видиш, че нещата се получават и така!

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Aug 12, 2005 12:32 pm 

Кой е казал, че си?

Обещавам да разгледам по - подробно " По петите на Нарзаг "

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Aug 12, 2005 12:37 pm 

Сори, просто лесно се паля.

В rpgbg.net и в бунта се играят отдавна подобни игри. Със статистики и всичко останало. А, ако познаваш Аксиом, а разгледаш внимателно форума, ще видиш че всъщност статовете НАИСТИНА са само за ориентация. А и не съм много сигурен дали битките няма да ги подкарам само на литературен принцип.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Aug 12, 2005 12:40 pm 

И за миг не съм си помислил че си идиот. :)
Добре е че знаеш, че върви бавно.
Но като цяло идеята на фрийформ РПГ-то е ролевата игра, а не ролевата игра. Отделя се внимание на образите, как реагират в ситуациите в които са поставени, и то предимно според характерите си, а не според статистиките.
Не съм казал че е невъзможно да се прави това, което ти предлагаш, вижда се че така или иначе вече си го правил. Но самият фокус тук пада на нещо друго. Така че ефекта на показателите, и най-вече на техните числени стойности, тук в общия случай не присъства, а ако го има, е ограничен до минимум. Както казах, ако въобще се използват, статистиките са за да има някакво логично обяснение на това което героят прави и как го прави.
Но в повечето случаи хората се съобразяват с героите си и се водят по тях, така че ексцесии не се получават. Ако се получаваха, при това често, тогава човек може да се замисли за показатели, които да внасят ограничаващ елемент в дадена ситуация.

Иначе, така както го правим ние, най-често просто няма нужда от подобно излишно усложнение.

П.С: бавно поствам, ако съм повторил нещо което вече ти е ясно извинявай :)

Last edited by Емо on Fri Aug 12, 2005 12:41 pm, edited 1 time in total.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Aug 12, 2005 12:41 pm 

Можеби въпрос на вкус?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Aug 12, 2005 12:42 pm 

Точно така.
Въпрос на вкус. :)
Аз лично клоня към по-литературен тип играч (даже почти изцяло), доколкото мога да се нарека играч разбира се.
Все още съм много нов. :oops:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Aug 12, 2005 3:31 pm 

Е, как да е. Някой навит ли е да играе или да търся другаде?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Aug 12, 2005 3:49 pm 
No, don't do that. No, really don't. Really.

Статистиктите наистина ще спъват играта, струва ми се. По-добре без тях във форумна игра..

Profile  

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 13 posts ] 

All times are UTC + 2 hours [ DST ]