All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Последни статии Кратки @ Сивостен Recent articles

Свински бут с бамя

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 14.12.2011

Enslaved - The Sleeping Gods and...

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 08.12.2011

England Medieval Festival

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 01.12.2011

SciFi Series: Grimm

(Ангел Генчев) - 28.11.2011

Band dessinee: Chasseurs de dragons

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 28.11.2011

"Синя луна" от Лоръл Хамилтън

"Зигзаг" от Хосе Карлос Сомоса

"Добрият" от Дийн Кунц

"Милениум: Взривената въздушна кула" от Стиг Ларшон

На книжния пазар. Иво Милев: "Случаите ...

На книжния пазар. Джим Марс: "Сестри ...

На книжния пазар. Томас Родригес Мартинес: ...

На книжния пазар. Курбан Саид: "Али ...

На книжния пазар: Хакан Йел - "Ресторант"

Fringe също с нов сезон

Arkan - Hilal (2008)

(Ivan G. Atanasov) - 17.02.2009

Pathology (2008)

(Angel Genchev) - 24.09.2008

Europa Universalis: Rome

(Ivan G. Atanasov) - 22.09.2008

B.B. King - One Kind Favor (2008)

(Angel Genchev) - 17.09.2008

Zavet (2007)

(T. Hristov) - 16.09.2008

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 77 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4  Next

Готови ли сте да участвате и като какъв?
Да! А и малко човешко/предаторско месце ще ми дойде чудесно! 33%  33%  [ 3 ]
Само човек - всичко останало под ножа... опс, под мерника на минигъна 33%  33%  [ 3 ]
Като Хищник естествено 33%  33%  [ 3 ]
Total votes : 9
Author Message
 Post subject: Alien vs Predator (Организационен)
PostPosted: Wed Aug 10, 2005 3:58 am 

Мечтали ли сте за свят на космически пътувания и контакти с чужди разумни раси. Мечтали ли сте за общуване с други видове, за съзерцаване на нечовешки градове, за размяна на идеи, изкуство, епохални открития?

Ще получите само първото.... за кратко... за много кратко...

Бъдещето - човечеството е постигнало изконната си мечта - да пътува между звездите, да разполага с неограничени ресурси, да победи болестите. За тези неща е платило с обичайната цена - периодични граждански войни, бедност, корупция, широко разпространение на меките и твърдите наркотици, престъпност... но в един момент - заради своята алчност и любопитство - ще се окаже, че Цената може да стане невъобразима, да се постави под въпрос оцеляването на вида.
Този момент настъпва, когато хората срещат Пришълеца.

Лакомията на военните и сатанинското любопитство на учените помагат на това създание да се появи на нови и нови планети, станции и кораби - като обект на изследвания, който често успява да обърне ситуацията на 180 градуса и да се превърна в господар на положението... следва паническо евакуиране, масови изоставяния на хора, оборудване и ресурси... до следващия път, когато някой силует в сянка с адмиралски пагони посегне с помощта на учените към могъществото на този чувовищен вид.

Ситуацията се усложнява от постепенно нарастващите сведения, че човечеството отдавна е в сферата на действие на още една раса - Хищниците и тяхната странна представа за общуване между разумни създания от различни видове - чрез лов за трофеи...

Искате ли да вкусите от страховитото бъдеще на човешкия вид?

Свят на мрак, ужас, неизкоренима човешка алчност и любопитство, дори възторг от онези мрачни и прекрасни в своето съвършенство създания - Пришълците.

Свят на вечен триумф, на чистото удоволствие от движението, на екстаз от битката, неподравена радост от дебненето, убиването, храненето, размножаването.... господството...

Свят на Чест, търсене на предизвикателство, непрекъснато изпитание на смелостта, умението и хладокръвието, способно мигновенно да се смени с бойна предаторска свирепост.

Готови ли сте за този свят?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Aug 10, 2005 10:38 am 

Хохохох AvP. Аз съм навит. Звучи интересно.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Aug 10, 2005 10:41 am 
Искам!!!

Count my blade and invisability device in!
За да ви надъхам ето ви малко картинен материал!
http://www.gothic.no/lostsouls/starscream/predator.jpg
http://www.geekroar.com/film/archives/alienvspredator.jpg
http://www.davesdesktop.com/wallpaper/ALIENS%20Background%20(800x600).jpg
http://photos1.blogger.com/img/99/1439/640/alien_vs_predator.jpg
http://www.wallpaper-area.de/wallpaper/11/406/Alien_vs._Predator_005.jpg
http://www.avp-movie.com/us/flash/wallpapers/avp02/1280.jpg

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Aug 10, 2005 11:56 am 

Волокин, супер са картините.

Ето ви и нещо за маниаци: http://forums.rpgbg.net/viewtopic.php?t=1146

До тази вечер ще си направя герой алиен.

1) Съгласнили сте линията да има атосферата на Ас/уП 1-та, а от двойката да вземем еволюцията на пришълците.

2) Съгласни ли сте да е фристайл, но все пак да има някакви ориентировъчни граници .. в смисъл, че ще направим някаква приблизителна таблица кое от кое е по слабо при едно на едно и с какви оръжия. ( Например предатор с копие/двузъбния катар и мрежа е равностоен на дрон и вече зависи от умението с което се бие всеки от тях... но със същото въоръжение срещу предалиен ще може само да отлага поражението си.

Онези петметрови неща, дето се съешават с Кралицата ще са принципно НИП- ове.. Това все пак е все едно да тръгнеш да се шляеш с вампир чевърто поколение...

3) Абе няма какво да се мотаме - до довечера ще постна и отриващия пост. Точете нокти и върхове на опашки... :evil:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Aug 10, 2005 12:02 pm 
Искам!!!

В интерес на истината ако Метусалат(вампир 4-то поколение) ти позволи да се шляеш с него е мноооого добре.

Зааа еволюцията не знам, трябва да се обмисли, колкото за таблицата съм съгласен. Аз викам предалияни да няма, те са хибрид и мисля, че ще стане много. Само дронове, Различни варианти на човеци и хищници с инвентара познат ни само от двата филма- копието, катъра, харпун, диск, ракетките от рамото и невидимоста, разбира се и различните камери.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Aug 10, 2005 12:08 pm 
Самотник

Имам едно малко въпросче. Кой ще бъде този психопат да се набута с човек въпреки арсенала?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Aug 10, 2005 12:09 pm 

Предалиените и Преторианците ще са в зоната на НИП-те. Ще се присъединяват, когато трябва да се разбишка танково отделение или хората прекалят със станционарните картечни усановки.

Тоест, както усещаш Предалиените и Преторианците ще са малко нещо средство на модератора... тяхното придаване или махане от групата на алиените ще се прави временно, по негово усмотрение и за нуждите на баланса....

Мда... ще сложа и информация за културата на Предаторите в рамките на 100 реда... Там ритуала на възмъжаването - тоест първи лов на алиени, чак след това на хора, после за йерархията ( тип лъвски прайдове ) и ритуалните битки за власт, в които често участват семейни двойки. обещавам да е дори по малко от 100 реда

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Aug 10, 2005 12:14 pm 

Ами, направи го повече ако трябва :)
Колкото повече информация, толкова по-добре ;)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Aug 10, 2005 12:22 pm 
Самотник

Като изключим, че един преторианец или предалиен могат да избият цяла глутница (не са на прайдове) Хищници и обратното в зависимост от терена и обстоятелствата, кой ще помага на хората?
Може да се въведе и като "раса" андроида. Не се засича, от камерите на Хищника, нито пък може да бъде видян от Пришълец. По- силен от човек, но за сметка на това няма своя интелигентност (изключвам този от филма), а само изпълняват команди. Те може да са (като изключим танковете, които и по- смъртно не могат да влязат в гнездо на Пришълци) също уравновесяващи НИП-ове, въпреки че отстъпват по сила на Преторианец са много.
Относно разновидностите на Алиена, защо да няма рънъри? По- слаби от близък бой (не могат да убият Хищник с 1 удар), но мнооого по- бързи от автоматичното насочване на установките!
Хищниците нямат ракети, ами изтрелват концентрирани сфери енергия. За сметка на това имат малка атомна бомба в "ръкавиците"!

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Aug 10, 2005 12:27 pm 
Искам!!!

Мерси за ненужната поправка Белег;)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Aug 10, 2005 12:29 pm 

Ще постна всичко до края на тази вечер или утре заран в малкиет часове - като свършвам с четенето.

И още един въпрос - съгласнили сте направо да отделим дискусията за приблизителната таблица с това кой от кого е по силен в двубой с дадени оръжия. Този въпрос е ключов за да се чувстват хем всички добре, хем и да е достоверно спрямо оригиналната концепция от книгите, комиксите и филмите.

Съгласни ли се да отделим и дискусията за въпросните 100 реда за културата на Предаторите и неизбежните 200 реда за ценностите на Пришълците... техните си ценности... За да няма разминавания в представите ни как се играе и описва света през очите на един алиен или предатор това ще иска предварително уточняване - за да не си разваляме удоволствието после.

Съгласнили сте да има мутанти като лейтенант Рипли... ще имат предимства и недостатъци. От една страна превъзхождат хора и андроиди , от друга са все пак по бавни и слаби от алиените и имат нужда от оръжие за да победят... ще имат и някакви директни слабости.
В тази връзка андроидите тип Бишоп НИП- ве ли да са или игрови персонажи... в края на краищата за алиена или предатора няма съществена разлика между съпротивата на човек и андроид...

Общо взето на 100 000 човека се пада един истински медиум или Блекър ( такъв, който може да разстройва електрониката около себе си или да активира прекъсвачи или бутони от разстояние ) Предполага се обаче че по върховете на могъщи корпораций или в специални военни подразделения концентрацията на такива люде е далеч по сериозна и става игрово достоверно да се играе с такава личност - стига да искате. И тук ще има ограничения, каквито примерно обикновенния човек няма... за целите на баланса.

За сега е това.... Тези, които искат да играят с хора, могат да си изберат и висши военни, пращащи напред пушечното/мляното " месо "... макар че ние пришълците им викаме на маринките " ходещи аптечки " :evil: :P :evil:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Aug 10, 2005 12:33 pm 
Искам!!!

Сега като каза сериозно се замислих дали да не игря медиум.

Няма къде да ги отделяме, твърде много ще напълним кратките линий, тези неща ще останат тука, а и грата ще си е в друга тема, така ще е докато не ни дадът отделна линия

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Aug 10, 2005 12:42 pm 

Ми няма проблеми.
С медиум в групата играта става тънка и готина, понеже в определени моменти може да бъдеш като посредник между останалите от твоята група и алиените.... примерно насочили сме два огнемета към яйцата и ти молиш с поредица от образи ( при телепатията нямало реч, а само образи, наслагващи се картини ), та ти молиш учитиво Кралицата да си вдигне петметровия задник и да се омете и да ни пусне...

Разбира се нито тя ще си изпълни обещанието, нито ние ще се въздържим да палнем малките паячета докато са в калъпчетата си.. :P

Сега ограниченията - телепатията и менталната битка ще е възможна само между телепати. Обикновенните хора нямат твоята сетивност, ти може да ги усещаш от разстояние, но пък имат естесвена резистентност... да има баланс викам.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Aug 10, 2005 12:46 pm 
Самотник

Aз искам да се изясни начина на комуникация Пришълец, Пришълец и Хищник, Хищник. Едва ли някой от тях ще каже "Здрасти Джо, кво става" "Еми нищо колям тука некви Хора, ходи наглеждай яйцата"!

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Aug 10, 2005 12:57 pm 
Искам!!!

Пришълците- като животни! Езика на тялото, звуци и химични въздействия!
Хищниците... като всяка високо развита раса- с разговор!

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Aug 10, 2005 12:59 pm 
Искам!!!

Над телепатията ще помисля и ще пиша довечера какво ще е! :P

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Aug 10, 2005 1:00 pm 
Самотник

Е да де, ама как ще го пишете, като човешки разговор ли или с някакви странни думи и после в скобички да изяснявате смисъла?!?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Aug 10, 2005 1:09 pm 
Искам!!!

При мене е лесно, аз и в двата случея ще позлвам членоразделна реч, дали ще е на Англииски или не няма значение, ако съм хищник вие си знаете, че геройте ви не разбират!

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Aug 10, 2005 1:18 pm 

Толкова ли не можеш да си представиш примерен разговор ? Или пишеш в непряка реч какво са говорили, или в пряка и после казваш че са си общували на своя език. Но мисля че хищниците също си имат език на жестовете с който общуват когато са на лов - за да не издават шумове.

Аз ще съм хищник, отсега казвам. За баланса с маринките не мисля че има проблем - в открит бой маринката застрелва пришълеца, обаче ако гадта се прокрадне и го изненада няма шанс - въобще пришълците не са много силни, обаче са страшно бързи и ловки. А и може да е просто както беше в играта - пришълеца бие хищника, маринката бие пришълеца, а хищника бие маринката. Така беше в първата игра де. (освен ако хищника не е с пушката с нитове - тогава маже всичко :))

the human heart is hungry still...
http://www.headoff.info

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Aug 10, 2005 2:34 pm 

Аз ще бъда с хуманоид някакъв да ви се пречкам между зъбите, чудовища с чудовища.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Aug 10, 2005 3:12 pm 

Маринката да е биела пришълеца.. в единицата... това на скармиш ли е проверено... щото има поне три приьома за надхитряне на маринка в открито простанство.
1) Скачаш напред и в мига на скока забиваш с мишката муцуната на алиена надолу. В резултат се получава много бърз, но нисък, хоризонтален скок. Така минаваш над равнината на откоса, но и не правиш дълъг скок, при който някой маниаци са ми бананирали главата с едно натискане на спусъка.

2) Скачаш зад и настрани нея - после завърташ и сачаш произволно отляво или отдяно на маринката - пак зад и встрани от нея, но по близо... когато много наближиш, може просто да сменяш ляво дясно, мярвайки се за част от секундата на екрана на играча с маринката. Контра приьомът е като маринката върви заднишком и се върти към теб, за да може хем да те изтегли в центъра на мерника си, хем да увеличи дистанцията.... ни помъга....

3) за Мастори - прелитане покрай маринката с пускане на опашката.. Асъл майсторите можехме и едно друго - натискаш клавиша за лапите по време на полет и го пускаш... вместо махане с ръце алиена прави само едно загребване, сякаш имитира онова характерно движение от плувния стил брус... и ако си точен оставяш Хищник от пълен живот на три четири чертички ( това, ако целнеш главата, иначе му взима до половината, а на маринката отделя тялото от главата и ръцете... разпада го, освен ако не е на пълен живот и броня.... тогава, ако пляснеш с лапи по време на полета през главата му - само умира )

Но по принцип аз тая игра я играх в продължение на две години по три часа дневно... ба си, за това време английски съм можел да науча :unhappy:

Маринките да не се коркат - имаше един тип, дето беше толкова точен, че ме застрелваше винаги, когато разстоянието е над двайсет метра и ме вижда.... и как бягаше гадината като усети, че му дишам във врата... има и печени маринки, признавам...
... но по принцип ги обичаме сурови...

Едит:

0) Значи в двойката има за пришълците един удар, който заменя единчното загребване с две ръце по време на полет . Т. н. Поунс. Има предимството, че е по лесен за правене - има си копче за него, и по лесен за приложение. Лошото му е че, се блъскаш във жертвата и спираш дори да я разпарчальосаш... а за един алиен да спре да се движи дори и за миг може да означава сигурна смърт...
За играта ще може да се правят и двете атаки - и поунс и единичното ръкопляскане - за кратко ЕР

1) Андроидът се вижда от Хищтника в спекътра, в който засича алиените .. те нали се водят биомеханоиди. Тоест виждаги като сиви силуети на червен фон - и самонасочването на диска и раменното оръжие ги засича.
Андроидът не е невидим за алиените - просто няма светеща, сладка синя аура около тялото си - но си го виждат и в стандартното си и негативното зрение ( онова, при което светещите лампи изглеждат като големи тъмни глухарчета от тъмнина ).

2) Взрива на Хищниците е мощен, но не чак толкова - в Предатор 1 Арнолд успя да се отдалечи достатъчно, а в Пришълецът срещу Хищника кралицата оцеля, макар че е била близо до епицентъра... тоест - пак е нещо мощтно, но не чак толкова - защото при ядрен взрив, брато, от квото и да си направен.... В играта е много мощен, защото съм се отдалечавал на половин ниво и пак ме е помитал... но там е направено, за да не бягаш от битката...

3) Ми няма за сега.

Last edited by cherno_slance on Wed Aug 10, 2005 3:44 pm, edited 1 time in total.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Aug 10, 2005 3:43 pm 

Не забравяйте все пак, че играта не е отразила всичко :") Слънце, прочетох произведението ти и видях само една-две неточности, което е достатъчно добре да започнем линия :")

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Aug 10, 2005 3:46 pm 

Прочел си Денят на Мрачната Луна... наведнъж.... ти си по голям маниак и от мене...
... освен това ти завиждам за удоволствието.... хора, които не харесват Пришълците ми казваха, че гадината си я бива... представям си ти как си се накефил.

Между другото - в по предния ми пост има едит относно две, три неща.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Aug 10, 2005 4:02 pm 
Самотник

Quote:
Андроидът не е невидим за алиените - просто няма светеща, сладка синя аура около тялото си - но си го виждат и в стандартното си и негативното зрение ( онова, при което светещите лампи изглеждат като големи тъмни глухарчета от тъмнина ).
Аз имах впредвид точно това, а за ядрения взрив съм хиперболизирал малко де. Позволено е нали =)?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Aug 10, 2005 4:21 pm 

Вие си гушкайте андроидите, аз сигурно ще вляза с Аутон. И "аурата" са феромони - различни по цвят се възприемат чрез играта, но пришълците ги "помирисват". Андроидите не излъчват такива, и затова е по-трудно да се забелязват. А "негативното" зрение е един вид ехолокация, като при прилепите и китоподобните. И Хищниците без маска са доста ограничени откъм възприемане, което смятам да използвам :"Р

Profile  

Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 77 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4  Next

All times are UTC + 2 hours [ DST ]