All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Последни статии Кратки @ Сивостен Recent articles

Свински бут с бамя

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 14.12.2011

Enslaved - The Sleeping Gods and...

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 08.12.2011

England Medieval Festival

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 01.12.2011

SciFi Series: Grimm

(Ангел Генчев) - 28.11.2011

Band dessinee: Chasseurs de dragons

(Любен Загорчев - LifeJoker) - 28.11.2011

"Синя луна" от Лоръл Хамилтън

"Зигзаг" от Хосе Карлос Сомоса

"Добрият" от Дийн Кунц

"Милениум: Взривената въздушна кула" от Стиг Ларшон

На книжния пазар. Иво Милев: "Случаите ...

На книжния пазар. Джим Марс: "Сестри ...

На книжния пазар. Томас Родригес Мартинес: ...

На книжния пазар. Курбан Саид: "Али ...

На книжния пазар: Хакан Йел - "Ресторант"

Fringe също с нов сезон

Arkan - Hilal (2008)

(Ivan G. Atanasov) - 17.02.2009

Pathology (2008)

(Angel Genchev) - 24.09.2008

Europa Universalis: Rome

(Ivan G. Atanasov) - 22.09.2008

B.B. King - One Kind Favor (2008)

(Angel Genchev) - 17.09.2008

Zavet (2007)

(T. Hristov) - 16.09.2008

Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 56 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next
Author Message
 Post subject: Сънища
PostPosted: Tue Jun 08, 2004 2:55 pm 

Така Мат предложи да направим тема където всеки да разказва за своите сънища. И аз ще разкажа сега.
Значи хода си аз по-една полянка без да знам какво търся на нея и изведнъж гледам некав орел с счупено крило. Взимам го от земята и гледам че всъщност това което сам взел не е орел, гепард. Малък гепард. Викам си, а кво става тука бе. Халиоцоназии май.Тръгвам да го нося вкъщи ама гледам че гепарда го няма и на негово място се е пявил walk. Бах мама му кво стана тука бе: викам си аз.
И изведнъж се събудих ама не се събудих в мойта стая, а в кухнята с парче салам в ръка. Оказа се че сомнамбулствам понякога когато сам гладен и тогава го разбрах =).

Last edited by N0 C0nd1710N on Tue Jun 08, 2004 2:59 pm, edited 1 time in total.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Jun 08, 2004 2:57 pm 

Абе Мат го предложи, ама сега да не го обвините като някой си постне тука някоя перверзия. Дайте го по-чисто - само с кръв, емоции и безсмислие.

Тоз пост ще го едитна да добавя и сън, ама довечера или утре сутринта.

Добавка след Жеко:Аз пък мисля, че е повече за към Fiction & Art. Разбира се, ако се напишат в по-качествен стил, нещо като разказ, а не:
-Знаете ли, кво сънувах снощи?
-Еми...не.
-Ми... и аз не знам ама имаше нещо за некви пантофки.

Разбирате кво имам предвид.

Last edited by MaTpuM_KayToH on Tue Jun 08, 2004 6:05 pm, edited 1 time in total.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Tue Jun 08, 2004 4:45 pm 
Завършен медик

Това повече върви да е в "митове, легенди и науки" комай.

[едит] Защо бе, Жеко? Личното преживяване си е лично преживяване. Към коя наука го причисляваш?
Лина[/едит]

(Вер) Еми просто защото там е мястото на подобни теми :")

Profile  

Post subject: :>
PostPosted: Wed Jun 09, 2004 12:26 am 
завити през глава слухтим, чудовищата де са? :> :D

Post subject:
PostPosted: Wed Jun 09, 2004 6:01 pm 
Завършен медик

В бърлогите потайни дремят, свива се умът
в черупката от кост и рог. И с Божия намеса
излизат и вредят...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Jun 09, 2004 6:04 pm 
Emeritus

През живота си не съм сънувал кошмар с чудовище вътре. Из разни мои сънища ги има, но обикновено или са на моя страна, или не ме плащат особено...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Jun 09, 2004 6:59 pm 

Tioh. Az pak sanivam mnogo sanishta sas zmii. MRAZQ ZMII. Te sa silni i gi ovajavam no vapreki tova ne gi iskam na tazi zemq. E pone otrovnite. Sanuvam koshmari i s akuli i krokodili. Mrazq gi tez jivotni =(.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Wed Jun 09, 2004 11:00 pm 
Дядо Йоцо гледа

Хммммм, бая сънувам напоследък. Повечето на сутринта знам само че са били 'ебаси екшъна' ама не помня подробности от повечето.
Като цяло кошмарите ми останаха в детството -> най-вече свободно падане -> илюстрация на безпомощност... доколкото знам е доста разпространен сън.
Ето нещо което помня; беше може би преди около 2 месеца:

Разхождах се сам из някакъв порутен град. Порутен до степен неузнаваемост -> визирайте масирана бомбардировка. Та ходя си аз и по едно време от някаква къща останала сравнително цяла излезнаха някакъв огромен тип и десетина нисички такива, като деца спрямо него -> ама бяха колкото мен като се приближиха. Помня че нещо говорихме и имаше некъв много дълбок сюжет и смисъл, но в края на крайщата ми се хвърлиха на бой. След 3-4 тупаници дребните ме заобиколиха и ме оставиха да се бия с големия изрут... естествено тогава осъзнах че сънувам и му счупих каската от бой :twisted: :twisted: :twisted: :D

А стига толкоз от мен :P

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Jun 11, 2004 11:40 am 

N0 C0nd1710N wrote:
Tioh. Az pak sanivam mnogo sanishta sas zmii. MRAZQ ZMII. Te sa silni i gi ovajavam no vapreki tova ne gi iskam na tazi zemq. E pone otrovnite. Sanuvam koshmari i s akuli i krokodili. Mrazq gi tez jivotni =(.

Сссдрасссти, приятел ;-)

Ассс пък сспя като пън. Рядко сссънувам, и тогава - предимно коссмари. И в поветссето слутссаи - вссе наисстина ссстранни несста.
Посследния наисстина впетсатляваст космар - ами нессто като телевиссионен репортас, асс ус го гледам, а в състото време ссъм и оператор и приссъствам на мястото на ссъбитието. (Зарязвам за малко съскането) Мястото е Сибир, а събитието - руски военни открили няколко трупа на замръзнали голи негри, като няма никакви следи как са се озовали там. Сякаш са паднали от небето. И в същото време са застинали в неестествени пози - стърчат ръце и крака, покрити с черна кожа и тънки като на концлагеристи. Приличаше на някаква гадна, абстрактна скулпторна композиция... Добре че го забравих бързо.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Jun 11, 2004 11:55 am 
Сърдит смърф

Значи, сънувам, че лежа съборена в снега и съм облечена в едно старо мое червено яке. Тъкмо се опитвам да стана, когато до мен застава един тип - нисък, грозен, на около 50 години, с къдрава коса... Държи някакво шило, прицели се и замахна да ме прободе в окото. Излетях от съня в прединфарктно състояние - идея си нямате колко реалистично беше, просто ужас.
Кошмарът, дето обезвреждах ядрена бомба, затъкната в голямата ми купа от йенско стъкло и то насред собствения си хол просто не се класира:р

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Jun 11, 2004 11:58 am 

Сссс, стом е била в купа от йенсско сстъкло, проблем няма - не сссе топи, нито сссе пука ;-) :lol:
А как тотсно я обессссвреди?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Jun 11, 2004 11:59 am 
Сърдит смърф

Че помня ли дали изобщо успях... Ха де?

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Jun 11, 2004 6:37 pm 
Warrior of love and justice

Ами аз много рядко сънувам. И обикновено са кошмари или странни неща. Та сега ще ви разкажа за най-ужасния си сън. Бяхме се събрали с разни приятели, ама бяхме цифра народ и то в някакво странно помещение - мазе или нещо такова. Та бяхме хванали някакъв нещастен човечец и го измъчвахме по разни ужасни начини. Бяхме го разпнали на кръст даже. Накрая го застреляхме. След като се събудих се чувствах отвратително цяла седмица. А в продължение на два дни непрекъснато връщах лентата от предишните няколко денонощия, за да видя да не би случайно наистина да съм правила такива неща. Беше отвратително реалистично. Честно казано предпочитам си кошмарите, в които с мен се случва нещо лошо...

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Jun 11, 2004 7:58 pm 

сънувам винаги, всяка нощ. за мое огромно съжаление... от година насам сънувам единствено кошмари под всякаква форма.

може би най-ужасният ми сън е този:

тичам, опитвам се да избягам от нещо. наоколо текат шумни приготовления. хора, облечени в ренесансови костюми в най-различни нюанси на червеното и черното се суетят и говорят нещо помежду си. аз се опитвам да привлека вниманието ту на един, ту на друг, ала всички бързат към порта в края на мрачната градина. там ги чака каляска, която трябва да ги отведе на някакъв лов.

продължавам да тичам. градината е огромна. стигам до басейн. малко куче обикаля около мен, изплезило език. на ръба на басейна, пълен с кръв, млада жена плаче. приближавам се към нея. тя е невероятно красива, ала чертите й са изкривени от ужас. крещи ми нещо. размахва бръснарско ножче, с което разрязва плътта на белите си гърди. мъртвото й тяло се свлича върху каменните плочи.

бягам. успявам да грабна странен меч, който прилича повече на комбинация от сатър и ятаган. знам, че трябва да се боря или да избягам някак, иначе ще се превърна в дивеча за лова. успявам да стигна до портата, за която говорят всички силуети около мен. шмугвам се между затварящите се врати и вместо навън се озовавам вътре- в малко, тъмно, задушно помещение. вътре ме очаква онзи, от който бягам. плача. моля го да ме пусне да си отида. смехът му отеква наоколо. вратата е заключена. заканва се да ме убие. гони ме из стаята, а аз продължавам да бягам. спирам. усмихвам му се и го целувам. забивам някакъв нож в гърба му. той крещи след мен и се заканва да се върне. вратата се отваря. някакви хора ме отвеждат някъде... събудих се.

и нещо, което според мен би трябвало да се нарича кошмар, макар и да е безкръвен, макар и да няма чудовища в него:

училището ми. часовете свършват. искам да се прибирам у дома. пред входа са част от приятелите ми. заговаряме се. при нас идва първата ми любов. усмихва се, както някога. протяга ръка към мен и ме прегръща. целува ме. чувствам се невероятно щастлива, както някога. след това се събудих, възглавницата беше мокра... след този сън се чувствах изцедена. най-ужасно е да сънуваш нещо, което копнееш да се случи, а знаеш, въпреки всичко знаеш, че никога няма да се сбъдне... това би трябвало да са истинските кошмари.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Jun 11, 2004 10:56 pm 
Завършен медик

Чичко Фройд сигурно има какво да каже... :)

Profile  

Post subject:
PostPosted: Fri Jun 11, 2004 11:46 pm 
Валхеру

абе като бях болен сънувах как учителят ми по английски ме гони с тебешир в ръка и ми говори че съм боклук и че съм щял да "продавам кебапчета" или да "свърша като Хитлер в пещерата" (това са неговите лафове, които са направо за Фикшън и Арт). та накрая падам в няква пропаст и се озовавам срещу майка ми, която ми разправя че съм бил глупав, щото съм ходил по къси панталонки. Тогава имах температура, може да е повлияло :)
хахахах
всъщност ето няколко лафа на учителя :
"та той Хитлер е умрял в една пещера...ако не учите ще свършите като него.."
"една от миналата година дойде тука с един аквариум, па го бутнаха...утре ще донесат някой басейн да се изпоиздавим тука... та тя беше ЕнтелЕгентно момиче, ма сега продава кебапчета...боклук"
"от всеки храст не става зарче"
"трябваше да го направя на сос"
"какво ми говориш, не те разбирам, ти си некъв чайнийз:)"
и соу он.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Jun 12, 2004 9:22 am 
Nirvana

1)Обичам ужасните сънища ,които някои наричат кошмари;направо се кефя докто се потя тичайки да си спася живота от някой вампир например. :twisted: (Е ,верно ,че ми харесват след като се събудя,но тръпката си е велика докато спиш! )
А когато съм болен сънувам кошмари, които за мен са например тормоз ,че не съм си научил по математика и после на контролната се мъча над празен лист! :evil:
2)Адматха каза:
Quote:
най-ужасно е да сънуваш нещо, което копнееш да се случи, а знаеш, въпреки всичко знаеш, че никога няма да се сбъдне... това би трябвало да са истинските кошмари.

Еми наслаждавай се на такива сцени насън.Пак е по-добре от нищо. :wink:
3)Извинявам се ,че няма да ви разкажа мой сън ,но аз писменно не обичам да ги разказвам.Обичам когато се съберем в мах'лата с двама-трима приятели и тогава почнем да си ги разказваме.Много яко се получаваше(едно време де,напоследък не го правим или поне аз -не,понеже уча в Пловдив)
4)Андрас:
Quote:
плащат особено...
Та не разбрах кой закакво ти плаща? :lol: :lol: :lol: :lol:

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Jun 12, 2004 10:06 am 

Nai- potresavashtiqt mi san beshe:
Sedi si az nad bioroto v kabineta (az sam nqkakav naemnik) i otpivam golqma glatka bira. Navan e toplo, mnogo toplo. Chasat e kam 9:00 koeto znachi che do obqd shte stan neponosimo.
Izvednaj v kabineta mi vliza mlada, mnogo krasiva jena, koqto idva do men i zapochva da me zeluva. Osaznavam che tova e saprugata mi. Sled tova tq mi kazva che e namerila nqkakav klient koito iskal da otkradna nqkakv Artifakt.
Otidoh na urechenoto mqsto (kadeto imahme sreshta) i toi mi dade avans i kaza kakvo trqbva da otkradna i otkade.
Ospqh da otkradna Artefakta (s mnogo usiliq i strelba), no kogato izlqzoh ot zamaka (artefakta beshe v zamak) tam me chakashe jena mi s pistolet v raka. Tq me prostrelq v sarzeto i izbqga s maja. Kogato se svlqkoh na zemqta i zaspah, vsashtnost se sabudih ot sanq. Bqh celiqt poten i izpitvah neponosima bolka v sarzeto, edva si poemah duh.
Predstavete si ako me bqha namushkali s mech i bqha me razporili kato nqkoe chuchela kakva shteshe da e bolkata mi.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Jun 12, 2004 11:23 am 
Валхеру

интересен сън с артИфакта

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Jun 12, 2004 1:29 pm 

Жеко wrote:
Чичко Фройд сигурно има какво да каже... :)

да, вероятно нещо за потиснатата ми сексуалност и отношенията ми с родителите ми. и сигурно няма да е далеч от истината за последното.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Jun 12, 2004 2:29 pm 
Warrior of love and justice

Хм, Жеко :) Това ще взема да си го броя като цитат :П
Сега се присетих за още два-три изродски съня. В един ме хапаха змии и беше толкова реалистично, че когато се събудих още пареше там където ме бяха ухапали. Веднъж бягах от някого и бях ужасно изплашена. Тичах и крещях за помощ, а хората затваряха прозорците и се криеха и никой не искаше да ми помогне. Опитах се да вляза в някакъв вход, но вратата беше заключена. В този момент видях, че някаква кола тръгва и се опитах да се вмъкна в нея. Почти успях, но тя даде газ и аз изпаднах... Беше ужасно, с тия затварящи се прозорци и отвръщащи се лица...

В един друг сън един мой много добър приятел, когото много обичам го беше ухапал вампир. И за да не вампиряса трябваше да му извадят сърцето. Е, операцията се провеждаше в магазина на наш'те, а аз чаках навън. И после той излезе, вече беше без сърце и аз знаех, че му остават минути живот. И го прегърнах и се разплаках...Е като се събудих не плачех за всеки случай. Но се моля никога да не се налага да прегръщам човек, когото обичам по този начин. Защото чувството е просто...

А пък една нощ, в младите ми блек метъл години, след като преслушах с разни Крейдъли, Диму Боргири и всях такая сволач сънувах следната дивотия:
Стоя на някаква поляна, посред нощите в средата на някакъв огнен кръг. И отвъд огъня някакви фигури с плащове и качулки танцуват някакъв странен танц. Като се приближиха видях, че лицата им са омазани в черно и бяло. И после започнаха да ми говорят: "Роди се за злото", "Обърни се към Сатаната", "Обърни се към злото", а аз крещях "Няма" и "Не". Майтап :) Чичко Фройд определено би имал какво да каже.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Jun 12, 2004 2:30 pm 

Abe admatha samo mi kaji na kolko si godini i napisvam doklad za dushevnoto ti sastoqnie =).

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Jun 12, 2004 2:36 pm 
No, don't do that. No, really don't. Really.

Нема що, ще напишеш ти :") Аз пък още се опитвам да изсънувам оная кръчма в Холандия, ама на.. :> Дали ще се събудя с махмурлук?:>

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Jun 12, 2004 2:39 pm 

Emi shte napisha pak :evil: . A otnosno sanishta s krachmi. Mnogo sa gotini. Osobeno kogato se napiesh kato svinq i zapochnesh da se biesh i taman te prebivat i osaznavsh che sanuvash i im pravish Matrizata.

Profile  

Post subject:
PostPosted: Sat Jun 12, 2004 11:50 pm 
Завършен медик

Аз пък много често сънувам тритони... Знам ли, сигурно в някое примитивно общество щяха да ми го сложат като тотем. Змии също доста често сънувам, но в добрия смисъл. Изобщо, рядко сънувам кошмари. А, най-откаченият ми сън досега, май беше когато сънувах, че яздя щраус.

Profile  

Forum locked This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 56 posts ]  Go to page 1, 2, 3  Next

All times are UTC + 2 hours [ DST ]